Eesti Ehituse juht Jaano Vink ütles, et lähtub juhtimisel Jaapani tarkusest, mis manitseb kulusid ennetama ning kasumi pärast mitte muretsema.
Tema sõnul on võimalik kulusid ohjata mitut moodi – nii lihtsalt vähem kulutades kui seniseid kulutamise põhimõtteid kriitiliselt analüüsides ja ümber kujundades jne.
„Nagu ütleb Jaapani juhtimisarvestuse filosoofia, siis tähtis on kulusid üldse ennetada, küll kasum siis enda eest ise hoolitseb. Püüame tegeleda terve mõistuse piires kõigi variantidega ning usume, et saame hakkama,“ ütles ta.
Ta möönis siiski, et mitte keegi ei oska täna ennustada, kui hulluks asjalood majanduses tegelikult lähevad ja milliseid meetmeid peavad ettevõtted kasutama, et ellu jääda.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Õnneks on Eesti Ehitus siiski küllaltki paindlik peatöövõtu ning projektijuhtimise organisatsioon ning siin on kulude kontrolli võimalused pisut suuremad, kui näiteks mõnel puhtal tootmisettevõttel,“ märkis ta.
Seotud lood
Katuseaknad on oluliselt enamat kui lihtsalt valgusallikad. Need mõjutavad hoone energiatõhusust, ventilatsiooni ja sisekliimat. Vananedes võivad aknad tekitada probleeme, mis ei ole esialgu visuaalselt märgatavad, kuid mis aja jooksul kahjustavad konstruktsioone ning halvendavad kasutajate mugavust.