Tehingute arv Tallinnas oli sel aastal keskmiselt igas kuus umbes 650, Harjumaal umbes 780, kirjutab Äripäeva Kinnisvarateatmik.
Kokku sõlmiti Tallinnas II kvartali jooksul korteriomanditega 1889 tehingut.
Hinnad jätkuvalt langevad. Teise kvartali jooksul langesid Tallinna korterite hinnad Maa-ameti andmetel umbes 3% ning kokku on tehinguhinnad aasta algusest statistika põhjal langenud umbes 5–6%.
Aastataguse ajaga võrreldes on hinnalangus olnud 15–20%. Samas on maaklerite hinnangul hinnalangus kohati ka suurem olnud. Pakkumishinnad on City24 kinnisvaraportaali andmetel langenud II kvartali jooksul 3%. Kuigi tehingute arvud on tagasihoidlikud, on turul jätkuvalt palju koduotsijaid.
Valik on aga veel suur ja otsustamisega ei kiirusta keegi – oodatakse, mis sügis toob. Väga selgelt on ülepakkumises keskpärase viimistlusega uusi kortereid.
Ostetakse ära parema vaate või lisaväärtustega korterid ning alles jäävad kehvemad. Samas on mitmeid inimesi, kelle sõnul nende soovidele vastavat korterit pakkumises ei ole. Suurenenud on huvi remonti vajavate korterite järele nii kesk- kui ka äärelinnas.
Kuna korterite hinnad on langenud, on nüüd heaks investeeringuks ka keskmises seisukorras magalakorter, mille saab välja üürida.
Pakkumisi on palju ning olemasolevast on võimalik välja otsida parimad ja soodsaimad ning kinnisvarast pikaajalises mõõtmes tulu teenida. Tegevust soodustab tänastes tingimustes aktiivne korterite üüriturg
Seotud lood
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.