Kommenteerides üleeile aripaev.ee-s ilmunud
uudist „Patarei kindluse eest tahab riik saada vähemalt 100 miljonit“, ütles
1Partner Kinnisvara arendusjuht Ragnar Everest, et pidades silmas praegust
majanduslikku situatsiooni jäävad selliste hinnavääringute juures hätta ka heade
ideelahendustega äriplaanid.
Järgneb Ragnar Everesti kommentaar:
„Tänases majandussituatsioonis, kus isegi korraliku äriplaaniga on väga raske pankadest finantseeringut saada, võib selliste universaalsete ja muidu nn Tallinna avastamata pärlite müük vägagi keeruline olla. Pakkuda võib kõike ja igasuguse hinnaga, kuid ka eelnevad enampakkumised näitavad kohalike arendajate vähest huvi ning välismaiste finantseerimisettevõtete kõige esimeseks tingimuseks on kohaliku arendaja osavõtt projektist. Lisaks majanduslikule aspektile on kindlasti raskendavaks konksuks kompleksile töötava ideekavandi leidmine, sest tegemist ju ikkagi muinsuskaitse all oleva objektiga, mida lihtsalt lammutada ei või.
Hetkel on kohalike arendajate suurim probleem olemasolevate valmisehitatud projektide müümine likviidsuse tagamiseks ning pooleliolevate projektide finantseerimise jätkumise tagamine. Kuigi turul on pikalt räägitud kohe-kohe suure rahakotiga kõik arendusprojektid odavalt äraostvatest salapärastest investoritest, siis tegelikult sõltub igasugune investeerimine finantsinstrumentide kättesaadavusest ehk pangalaenust, millega võimendada omakapitali.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ei taha siilina Kalevipojale nõu anda, kuid praeguses seisus oleks kõige kasumlikum olemasolevad objektid täna tulutoovalt minimaalselt 3-5 aastaks tähtajaliselt välja üürida, mis kataks jooksvad kommunaalkulud ning suure tõenäosusega tooks riigile ka täiendava üüritulu.“
Üleeile teatas Riigi Kinnisvara AS, et juhatus on kuulutanud välja Tallinnas Kalaranna 2 ja Kalaranna 2a asuvad kinnistud võõrandamise ühe müügiobjektina alghinnaga 100 mln krooni. Pakkumise esitamise tähtpäev on 10.10.2008.
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.