Eramuturul on klientide huvi suurim suvila-majade vastu

Enim huvi tuntakse aastaläbi
elamiseks kõlblike suvilate vastu, kuna neid annab kergema vaevaga remontida
ning kiireks sissekolimiseks ette valmistada, kirjutas Äripäeva erilehes
Kinnisvara Arco Vara Kinnisvarabüroo maakler Raiko Heldja.

Ostjaks on peamiselt pered, kes korterist rohelusse ja privaatsemasse kohta kolida tahavad. Sageli on tegemist hinnatundlikuma kliendiga. Huviliste tähelepanu keskmes on ka n-ö rohelised piirkonnad nagu Viimsi, Nõmme Kakumäe jaPirita. Korraliku kõrghaljastusega elamukrunte ning eramuid otsitakse ka Saku, Harku ja Tabasalu piirkonnas.

Eramute puhul on mõttetu oodata järsku hinnalangust, sest alla ehitus- ja krundihinna ühe korraliku kinnistu hind niikuinii langeda ei saa. Järsk hinnalangus võib toimuda üksikute pakkumiste puhul. Tavaliselt on tegemist omanikuga, kes mingil põhjusel kiiresti müüa soovib.

Kruntide puhul lähevad kiiremini kaubaks heas asukohas paiknevad täiskommunikatsioonidega krundid. Elementaarne on, et krundi maksumus sisaldab liitumist vee, kanalisatsiooni ja elektriga, samuti teedevõrku ja tänavavalgustust. Kõrghaljastus on kindlasti ostjalelisaboonuseks ning suurendab ostuhuvi.

Põllupealsed arendused seisavad jätkuvaltülepakkumiste tõttu. Põllu- ja heinamaade omanikud tahavad üldjuhul oma maatükkidest kõrget hinda, kuid ostjaid ei leidu ja nendegategeleminepraegu vilja ei kanna.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed