Arco Vara juhtimiskonflikt tekkis Arakate ja Tomingase vahel

Vendade Arakateüheaegne
tagasiastumineArco Vara juhatuse ja nõukogu esimehe kohaltpolnud
juhuslik, lahkumisega nõukogu esimehe kohalt avaldas Arti poolehoidu
Viljarijuhtimisotsustele.

"Mina ei sekkunud tegevjuhtimisse, aga osa nõukogu liikmetest sekkus," ütles Arti Arakas aripaev.ee-le.Arti Arakas ei tahtnud nimesid öelda, kuid märkis, et tema vennal Viljar Arakal ei jäänud muud üle kui tagasi astuda, kuna ta oleks pidanud Arco Vara Grupi juhina vastutama ka Balkanil aetava aktiivse kinnisvaraäri eest.

"Kui temast (Viljar Arakast - toim.) minnakse mööda, aga ta peab kogu grupi eest vastutama, ei jää muud üle," selgitas Arti Arakas tagamaid. Ta lisas samas, et Viljar Araka selja taga nõukogu liikmed midagi ei teinud.

"Selja taga ei ole siin kunagi midagi tehtud," ütles Arakas ja rõhutas, et vastuolusid tekitanud Richard Tomingase otsused ei pruugi iseenesest veel halvad olla. Nii Arakad kui Tomingas pooldasid laienemist Balkanil, kuid Tomingas tahtis seda teha praegusest veelgi agressiivsemalt.

Arti Arakas lisas, et oleks nõukogu esimehe kohalt tagasi astunud ka siis, kui firmast lahkuda otsustanud võimekas tippjuht poleks olnud ta vend.

"Selle põhjuseks oli, et hindan väga Viljari tööd," selgitas Arti Arakas omatagasiastumist. "Mina toetasin teda."

Arti Arakas rääkis, et kutsus Viljari omal ajal Arco Vara juhtima. "Viljarehitas üles väga tugeva meeskonna ja viis Arco Vara börsile," tõi ta välja tema suuremaid saavutusi.

Aripaev.ee küsis, kasArti Arakas kavatseb pärast juhtunutmüüa oma aktsiaid. Arakas märkis, etei saa seda keelu tõttu teha. Aktsaite müügi keeld kehtib Arti Arakasele 2008. aasta juunini.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed