Väikearendaja tahab pankrotti

Väike kinnisvaraarendaja OÜ Moodne Kodu
Arendus on Harju Maakohtule esitanud avalduse kuulutada välja ettevõtte
pankrot.

„Ettevõtte juhatus leidis, et majandusseis on nii kaugel, et tuleb pankrot välja kuulutada, kuna turusituatsioon on halb,“ selgitas Moodne Kodu Arenduse juhatuse liige Jaanus Mugu. „Praeguses situatsioonis ei soovinud me ettevõttele täiendavaid krediite ja finantseeringuid peale võtta, kuna ostjaid lihtsalt ei ole.“

Küsimusele, kas ettevõte seni ehitatud majades vajadusel garantiiremondi ära teeb, vastas Mugu lihtsalt, et kõigil klientidel õigus ehitusgarantii asjus nõudeid esitada.

OÜ Moodne Kodu Arendus on 2004. aasta juunis loodud kinnisvaraarendusega tegelev ettevõte, mille käibest moodustas peamise osa kataloogmajade ehitustööd, projekteerimine, vahendus ja edasimüük.

Moodne Kodu Arenduse möödunud aasta käive oli 5,9 miljonit krooni (2005. aastal 5,3 miljonit krooni). Majandusaasta aruandes oli tulemuste kohta kirjas: „2006. aasta majandustulemusi hindab juhatus rahuldavaks. Käesoleval aastal proovitakse leida uusi kliente ning majandustegevust laiendada.“

Viimase aastaga on märkimisväärselt kasvanud ettevõtte lühiajalised kohustused. Kui 2005. aastal oli neid 380000 krooni, siis 2006. aastal juba viis korda enam ehk 1,9 miljonit krooni.

Ettevõte teenis 2006. aastal 22500 krooni kahjumit, varasemast kasumist on Moodne Kodu Arendusel möödunud aasta lõpu seisuga vaba omakapitali 180445 krooni.

OÜ Moodne Kodu Arendus kuulub OÜ-le Mosquito, mille omanikud on kinnisvaraarendusega tegeleva ettevõtte juhatuse liikmed Jaanus Mugu ja Hendrik Hindov.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed