Uus Maa soovitab osta hättasattunud arendusprojekte

Uus Maa soovitab oma värskes kinnisvaraturu
ülevaates osta üles hätta sattunud arendusprojekte.

Investoritel on praegu kolm alternatiivi: kas paigutada raha ennast tõestanud kinnisvarafondidesse, osta oma investeerimisobjektide juhtimiseks sisse oskusteavet ja projektijuhtimisteenust või olles ise likviidsel positsioonil, osta soodsa hinnaga üles hättasattunud arendusprojekte.

Andres Hall: igasugusel turul, ka langeval turul, on võitjaid. täna on kinnisvaraturul hulk selliseid arendajaid, kes on oma plaanid ehitanud üles kasvule, ostnud tipust, võimendanud maksimaalselt kalli ja lühida ajaga üles, ja kui oodatud kasv pole realiseerinud, siis turule tekib pakkumisi, mis on vaja kindlasti realiseerida. Ka meie kontorisse satub aeg-ajalt selliseid arendajaid, kes soovivad turutasemelt odavamalt müüa.

Uus Maa juht Jaanus Laugus ütles: "Paanikapakkumisi on meil vähe, aga praegu on selliseid üks. Kes see on, on kahjuks konfidentsiaalne info."

Uus Maa kinnisvarakonsultant Ruben Gornischeff lisas: "Näha on trendi, et arendajad müüvad projekti soetamiseks tuleviku jaoks varuks ostetud kinnistuid."

"Hästi läheb neil, kes suudavad olla likviidsed ja ostavad hea hinnaga häid asju kokku," ütles Laugus. Kui arendaja jääb pangale võlgu, võtab pank või kohtutäitur projekti oma valdusse ja kui kohe ostjat ei leita, pole seejärel müügiga enam väga kiiret.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed