UNESCO ei jäta linnamüüri külge plaanitud majade taunimist

UNESCO maailmapärandi komitee on jätkuvalt
vastu erafirma Restori poolt linnamüüri külge rajatavatele kortermajadele ning
ootab Tallinna linnavalitsuselt ja riigilt samme, et plaanitav ehitis jääks
rajamata.

UNESCO (Ühinenud Rahvaste Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsioon) maailmapärandi komitee palub linnale ja kultuuriministeeriumile saadetud kirjas, et liikmesriik Eesti vaidlustaks riigikohtu otsuse, mis lubas rajada uusehitisi linnamüüri äärde Suurtüki ja Rannamäe tänava vahelisele lõigule, kirjutas Postimees.

UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni liige Jaan Tamm ütles, et riigikohtu otsust pole küll Eestis võimalik vaidlustada, kuid komitee otsuse valguses peaksid Tallinna linn ja riik uuesti astuma Restoriga läbirääkimistesse, et firmale pakkuda hüvitist ning korterid jääksid müüri külge rajamata.

"Restor oleks valmis kas või hommepäev lõpetama seal ehitust, kui neile pakutakse piisavat kompensatsiooni," avaldas ta veendumust.

Tamm märkis, et nii mullusel kui tänavusel maailmapärandi komitee istungil märgiti ära korterite ehitamist linnamüüri külge ning kui Tallinn ja riik selle vältimiseks midagi ette ei võta, võib see viia aruteluni, kas Tallinn väärib kohta maailmapärandi nimekirjas.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed