Kalevi ja Krypton Groupi pakkumised ei vastanud nõuetele

Tallinna maa-ameti jurist Helena Koorts
vastas täna aripaev.ee-le, et kuigi Pae karjääri hoonestusõiguse konkursile
laekus kolm pakkumist, jäi sõelale vaid üks, kuna teised ei vastanud konkursil
seatud nõuetele.

Hoonestusõiguse seadmise eelläbirääkimistega pakkumisele esitasid pakkumised OÜ Constancia, AS Kalev Real Estate Company (Kalev REC) ja OÜ Krypton Group. Komisjon kvalifitseeris alguses kaks pakkujat: Krypton Groupi pakkumine kuulutati tingimustele mittevastavaks, kuna ettevõte ei esitanud kõiki nõutud dokumente, teatas linna maa-amet.

Lõplike pakkumiste tegemisel aga jättis Kalev REC esitamata lõpliku detailplaneeringu eskiisi ja lisatingimustele vastamise hindamiseks vajalikud dokumendid.

„Komisjon otsustas lugeda OÜ Constancia esitatud lõplik pakkumine parimaks pakkumiseks ning teha Tallinna linnavalitsusele ettepanek seada hoonestusõigus OÜ Constancia kasuks, kuna tema esitatud pakkumine oli ainuke pakkumise tingimustele vastav ja sobiv pakkumine,“ märkis Koorts.

Möödunud aastal soovis Pae karjääri hoonestusõigust saada ka Endel Sifile kuuluv Primos Kinnisvara. Temagi eemaldati konkursilt tingimustele mittevastavuse tõttu. Linna vastu kohtusse läinud Siff ütles selle suve hakul aripaev.ee-le, et linn korraldab konkursse, mille võitjad on ette määratud. Tema sõnul teab tingimustest teatud ring enam kui teised. Selline tegevus aga ei saa ärimehe sõnul kuidagi linnale kasuks tulla.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed