Roosimaa: kinnisvaras on tulemas väga head ajad

Colliers International Eesti juht Ardi
Roosimaa ütles välisinvesteeringute kohta, et tulemas on väga head ajad, kuna
üha rohkem otsitakse Eestist investeerimiseks sobivaid rendiobjekte.

„Näeme iga päevaga rohkem välisinvestoreid, kes on siinse kinnisvara omandamisest huvitatud,“ rääkis Roosimaa tänasel Briti-Eesti kaubanduskoja seminaril. Ta selgitas, et buum koos sellele iseloomulike ootamatustega on möödumas ning seetõttu julgevad soliidsed investorid Eestisse juba tulla. „Kinnisvaras on tulemas normaalne arengufaas,“ ütles Roosimaa. „Tulemas on väga head ajad, kui prognoosime turumuudatusi õigesti.“

Roosimaa sõnul on kinnisvaraturg praeguseks jõudnud nelja aasta tagusesse seisu, kus ei juhtunud midagi erilist ega ootamatut. „Küsimus on, kui kiiresti liigub kell,“ ütles ta. Väikeses majanduses nagu Eesti, toimuvad kõik asjad väga kiiresti.

Siiani oli maa hind nii kõrge, et kinnisvara väärtustaval tööl nagu projekteerimine, ehitamine ja haldamine polnud enam mõtet, arvas Roosimaa. Eesti pole enam odava tööjõu maa. Mida see aga tähendab? Roosimaa sõnul tuleb seetõttu investeerida rohkem tehnoloogiasse ja inimeste väljaõppesse.

„Olen optimist, kuid oleme kolme-nelja kinnisvarabuumi aastaga tarbinud rohkem kui oli majanduskasv. See on väga tõsine näitaja,“ lausus Roosimaa. „Seda, et taksojuhid teeniks väikeste kinnisvarainvesteeringutega 50% kasumit, rohkem enam ei juhtu.“

Roosimaa avaldas samas lootust, et säravad ajud buumi aegu kinnisvaraturult siiski ei kadunud, ja nad tegid ilmselt ülejäänutest vähem vigu.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed