Pensionile jäänud Vene mereväeohvitser Oleg
Prokopjev kaitses 29 aastat oma kodumaad. Nüüd ei anna riik, mille eest tema oli
nõus oma elu andma, talle isegi mitte kodu.
50aastane Prokopjev on ametlikult kodutu. Ta rendib tuba 4000 rubla (1800 krooni) eest Moskva kahetoalises korteris, kirjutas The Moscow Times. Turvamehena ehitusplatsil töötav mees, kes peab ka oma kahte tütart toetama, ei saa endale paremat elupaika lubada.
Prokopjevi juhtum ei ole erand. Ta üks kümnetest tuhandetest sõjaväelastest, kes seaduste järgi peaksid saama eluaseme riigilt, kuid selle asemel veedavad nad oma päevad hooletusse jäetud korterites või kitsastes osmikutes, oodates, et ametnikud lahendaksid nende olukorra.
Umbes 139 000 sõjaväelast on praegu eluaseme järjekorras, mille peaks Venemaa kaitseministeerium neile kindlustama.
Prokopjevi sõnul on ta juba kümme aastat riigilt korterit oodanud. Kuna lootus riigilt lõpuks endale kodu saada on kadumas, on mees koos 300 teise sõjaväelasega asunud valitsusele survet avaldama.
"Juunis loodud sõjaväelaste eluaseme õiguste eest võitleva liikumisega on ühinenud sõjaväelasi Moskvast, Peterburist, Smolenskist ja Voronežistning ka teistest piirkondadest pärit sõjaväelased on avaldanud soovi liituda," ütles grupi liider Aleksei Jerošenko.
Grupp kavatseb Venemaa president Vladimir Putinile teha avalduse, et loodaks sõduritele eluaseme kindlustamise eest vastutav riiklik komisjon.
2005. aastal elas 1300 sõjaväeohvitseri koos perega oma kontorites, spordihallides või barakkides.
Kaitseministeeriumi esindaja Igor Kostišini sõnul on ministeerium teadlik oma vastutusestanda sõduritele kodud, aga ka teised valitsusametid, kaasaarvatud kohaliku võimu esindajad peavad korralikult tööd tegema.
"Kaitseministeerium ehitab eluasemed, mida ta saab, aga ta ei saa hoolt kanda kõigi ohvitseride eest. Meil ei ole vajalikke ressursse," ütles Kostišin.
Valitsus on viimase 15 aasta jooksul teinud mitmeid samme sõdurite olukorra parandamiseks. Näiteks 1998. aastal vastu võetud seadus võimaldab sõduritele soodustusi eluasemelaenu võtmisel. Samas paljud sõjaväelased ütlevad, et riik ei kata siiski kogu eluaseme hinda ja laenu tagasimaksmine võtab aega vähemalt 20 aastat.
Kodutud sõjaväelased on püüdnud juba mitu aastat saada valitsuse ja avalikkuse tähelepanu. Putin eraldas 30 miljardit rubla (14 miljardit krooni) 2006.-2007. aastaks, et leevendada situatsiooni viies kõige kallima kinnisvaraga regioonis: Moskvas, Moskva lähiümbruses, Peterburis, Leningradi ja Kaliningradi regioonis.
Sel aastal antakse 44 000 korterit eluaseme järjekorras ootavatele sõjaväelastele.
Enimloetud
1
Juht: ajatatud maksuvõlg on ka üks võimalik viis parandada ettevõtte likviidsust, isegi kui see on kallis viis
2
Eesmärk on saada Euroopa juhtivaks jätkusuutliku ja multimodaalse taristu rajajaks ning hooldajaks
3
Lepingu maksumus on korralik!
Viimased uudised
Juht: ajatatud maksuvõlg on ka üks võimalik viis parandada ettevõtte likviidsust, isegi kui see on kallis viis
Ekspert: Eesti teedel on Rootsi tasemele langemiseks veel palju ruumi
Hetkel kuum
Ehitus5ECO juhatuse liige Priit Õunpuu: vastavalt lepingule suhtleb ajakirjandusega RKAS
Lepingu maksumus on korralik!
Eesmärk on saada Euroopa juhtivaks jätkusuutliku ja multimodaalse taristu rajajaks ning hooldajaks
Tagasi Ehitusuudised esilehele