Tänasel istungil algatas Tallinna
linnavalitsus detailplaneeringu, mille eesmärgiks on Kopli ja Sitsi tänava
ristumiskoha lähistele äri- ja eluhoonete rajamine, millest üks on kuni 200
meetri kõrgune.
Algatatud planeering hõlmab 10,9 ha suuruse ala Kopli tn 35, 35a, 35d ja Sitsi tn 13a. Lisaks äri- ja eluhoonetele kavandatakse krundile lasteaia ja pargi rajamist.
Planeeringuala asub Kopli südames endise Balti Manufaktuuri territooriumil. Linnaruumiliselt jääb see oluliste sõlmpunktide - Paljassaare sadama, Kopli lahe, raudtee ja vanalinna vahele.
Kopli tänava poole kavandatakse kaubandus- ja meelelahutuskeskus, millega atraktiivse maamärgina liitub 200 meetrine kõrghoone, mis harmoneerub muinsuskaitsealuse tehasehoonega. Olemasoleva tehase horisontaalsele mahule (pikkus 250 m) tekib vastukaaluks pea sama kõrge vertikaalne maht. Kõrghoone arhitektuurse lahenduse saamiseks peab arendaja korraldama rahvusvaheline arhitektuurikonkursi. Kinnistu kaguossa on planeeritud korterelamute kvartal.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Praegu on planeeritav territoorium telliskivimüüri ja võrkaiaga piiratud. Kinnistul asub endise Balti Manufaktuuri tsehh, arhitektuurimälestisena kaitse all olev Balti Puuvillavabriku ketrus- ja kudumisvabrik ning samuti arhitektuurimälestise staatusesBalti Puuvillavabriku direktori elamu ja nn Sitsi töölisasula.
"Tallinna kõrgeim maamärk Kopli poolsaarel ei kahjusta vaateid vanalinnale, harmoneerub olemasoleva miljööväärtusliku industriaalkeskkonnaga endise manufaktuuri territooriumil ning järgib kõrghoonete teemaplaneeringu ja rohealade teemaplaneeringu põhimõtteid," selgitas abilinnapea Taavi Aas.
Detailplaneeringu algatamist taotles Inseneribüroo KPME OÜ. Koostamise tellis AS Baltex 2000. Planeeringu eskiisi koostas K-Projekt Aktsiaselts. Põhja-Tallinna valitsus korraldab planeeringu avaliku väljapaneku.
Seotud lood
Akustika on hoone funktsionaalsuse ja kasutusmugavuse seisukohalt sama oluline kui energiatõhusus või sisekliima. Liigses müras väheneb inimeste keskendumisvõime, kasvab stressitase ning kannatab töö kvaliteet. Ruukki Products ASi Baltikumi tehnilise toe ja jätkusuutlikkuse juht Kaupo Pertel nendib, et õigete ehitusmaterjalidega on võimalik seda kõike ennetada.