30. mai 2007

Harju tänav neelab veel ligi 12 miljonit krooni

Tallinna linnapea Edgar Savisaar sai valmis esimese lisaeelarve, millest läheb veel ligi 12 miljonit krooni Harju tänavaehituseks, varasemalt on see neelanud 20,2 miljonit krooni maksumaksja raha.

Harju tänava endise varemeteala puhkealaks muutmise esimene etapp valmis detsembri alguses, kui asuti liuvälja rajama. Puhkeala näeb ette terrassaedu, veesilmi, kino- ja puuaeda, kohvikuid ja muud huvitavat.

Tallinna linn teatas märtsi lõpus, et investeerib puhkealasse 20,2 miljonit krooni.

Harju tänava haljasala tööde lõpetamiseks eraldas linnavalitus viis miljonit krooni, võib lugeda Tallinna linnavalitsuse tänasest istungiprotokollist. Nimelt on lõpetamata veel Harju tänava äärsete tugimüüride katmine paekiviplaatidega; panduste rajamine; klaasplokkidest kattega purskkaevubasseinide ehitamine; graniitsõelmetest teede ja platside katendite rajamine; ronitaimede toestuste paigaldamine; haljastustööde teostamine ja mänguvahendite ja pargiinventari paigaldus.

Harju tänava haljasala ajutise kohviku projekteerimine ja ehitamine läheb maksma 2,8 miljonit krooni. Kohvik on kavas rajada ajaloolise jäätisekohviku asukohta teenindamaks suveperioodil haljasala külastajaid ning talveperioodil eelkõige liuväljal uisutajaid.

Trepi tänava müüritise ja Nõelasilma taastamiseks eraldas linnavalitsus neli miljonit krooni. Raha eraldati Trepi tänava müüritise ja selle lõpus asuva Nõelasilma värava taastamise ning samuti Nõelasilma müüride 9. märtsi pommitamise memoriaaliks kujundamise lõpetamiseks.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688