Aasa elurajoon on muutunud mudamülkaks

Aasa elanikud ei soovi muredest rääkida,
sest paljud on asunud elamut müüma.

Kevadine suurvesi on teinud Tartu külje all asuvas Aasa elurajoonis liikumise pea võimatuks ja paljudele kruntidele pääseb ligi vaid kummikutes, kirjutas Eesti Päevaleht.

Kunagisele põllumaale ehitatud ligi sada uuselamut on ümbritsetud veega ning ligipääsuteed on muutunud mudamülkaks, mida tavalise sõiduautoga julgevad läbida vaid vähesed.

Praeguseks on Aasa elurajoonis saabunud tõenäoliselt aasta nukraim periood, sest tavaliste tänavakingadega pole elurajoonis liikumine isegi mitte mõeldav.

Samuti on krundi piiridel paiknevad elektrikapid poolest saati vees.

"Aasa II ja III müük veel käib. Seal on kõigil lepingus arendajapoolne kohustus ehitada kõvakattega teed. Meie lepingutes seda pole," rääkis Aasa I elanik Kairo Kaurilind Äripäevale jaanuaris. Mehe hinnangul hiilib arendaja kohustusest kõrvale.

Arendaja Anovela Kinnisvara OÜ juhataja Alan Uibo väitel on Aasa I elanikud reaalselt valmis teed ise segamini keeranud. Algsetele kruusakattega teedele olevat saanud saatuslikuks raskeveokite ja ehitustehnika sõit.

"See on valla probleem. Seaduse järgi on kohaliku omavalitsuse pädevuses teha teed," osutab ta vallavalitsusele. "Meil on 99% lepingutes lubatud juurdepääsutee, kuid see on konkretiseerimata," nentis Uibo samas elanikega sõlmitud lepingute ebamäärasust.

Valla ehitusnõuniku Hendrik Haldma kinnitusel läks 2004. aastal Aasa elamurajooni puudutav detailplaneering volikokku klausliga, et vald ei pea välja ehitama teid ja tehnilisi rajatisi.


Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed