Korteri müük võtab endisest palju enam aega

Mägede tüüpkortertite turul on pakkumisi
rohkesti ning müük võtab kolm korda rohkem aega kui aasta-paar tagasi.

Müüja peab arvestama minimaalselt kolmekuulise ajaga ning kui soovitakse korterit kiiremini realiseerida, tuleb hinda turuhinnast tublisti allapoole lasta. Kiirmüügis korterite arv kasvab, kirjutas Äripäev.

"Mina ei nimetaks selliseid müüke kiirmüükideks, kuid olukordi, kus on vaja korter kiiresti maha müüa, tuleb viimasel ajal ette küll," kinnitab Uus Maa Kinnisvarabüroo Mustamäe piirkonna maakler Kristjan Reinoja. Kui on ikka tegemist turuhinnast kõrgema hinnaga, siis igal juhul tuleb hinda langetada.

"Müüjate turg on läbi ja hinda dikteerivad üha enam ostjad," kinnitab Reinoja.

Reinoja kinnitusel on pakkumiste arv on stabiilselt tõusnud, ent hinnad seevastu märkimisväärselt tõusnud ega langenud pole. "Normaalne korterite müügiperiood on reeglina kaks-kolm kuud, aga see eeldab seda, et korteri müügihind on vastavuses turuhinnaga," rõhutab ta.

Kui korterist soovitakse vabanenda paari-kolme nädalaga, siis peab Reinoja sõnutsi olema tegemist kas väga soodsa hinnaga või väga eripärase ja soodsa asukohaga korteriga. Pindi Kinnisvara eluruumide osakonna juhataja Pärle Sepping sõnab, et keskmine müügiperiood mägedel on kuni neli kuud. Vähem kui kuuga realiseerimiseks tuleks hinda tema sõnul langetada vähemalt 10% turuhinnast. "Kiirmüüke ei toimu, pigem taotletakse pangast maksepuhkust või muudetakse laenutähtaeg pikemaks ja makse madalamaks," märgib Sepping.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed