Tallinn paneb linnahalli ja seda ümbritseva
ala hoonestusõiguse konkursile 60,9 miljoni kroonise alghinnaga. Tingimus on, et
välimus ei muutuks, sisu võib ümber ehitada.
Tallinna linnapea Jüri Ratas ütles äsjalõppenud pressikonverentsil, et temale isiklikult linnahall meeldib.
Ratase sõnul on nad linnahalli osas konsulteerinud nii paeliidu, muinsuskaitsjate, ehitise arhitekti ja inseneridega ja muude mittetulundusühingutega, kes linnaga koostööd teevad.
Linna idee on, et linnahalli hoonestusõigus antakse eraettevõtjale, kes peale lepingu lõppu tagastab selle korda tehtuna ja tasuta Tallinna linnale.
"Meil oleks hea meel, kui uue aasta alguses saaks hoonestusõiguse konkursi välja kuulutada, pooleteise aasta pärast sõlmida konkursil leitud arendajaga asjaõiguslepingu ning seejärel on arendajal kaks aastat aega linnahalli renoveerida," ütles Aas postimees.ee-le. Enampakkumise võitja saab linnahalli ja selle naaberkinnistud enda kätte 50 aastaks.
Aasa sõnul ei taha linnavõim Logi tänava kruntidel näha elamuehitust, vaid ärihooneid, mis on seotud linnahalli rajatava konverentsikeskusega. Kindlasti peaks linnahalli naabrusse kerkima abilinnapea hinnangul hotell, samuti võiks seal olla söögikohti.
1980. aastal valminud ja kaitse all olevat linnahalli maha lammutada ei tohi, ning kuigi muinsuskaitselised eritingimused lubavad hoonet pisut ümber ehitada, peab selle välisilme ka pärast konverentsikeskuseks saamist jääma praegusega sarnaseks.
Lammutada võib linnahalli üht osa jäähalli, kuid selle asemele peab kerkima uus sama suur hooneosa. Esialgse kava kohaselt tuleb jäähalli asemele messikeskus.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.