Autorid: Bondora, Digitaalne Turundus • 1. detsember 2023

Kodu vajab remontimist? Lihtsad nipid, kuidas selleks vajalik raha kokku saada

Renovation interior with bright windows. 3D render
Kas avastasid hiljuti, et parkett vajab vahetamist, seinad ootavad värvimist või sooviksid teha kodus hoopiski täieliku ümberkujunduse? Sõltumata sellest, kas remondiga on kiire või pigem sooviksid lihtsalt rahulikus tempos mõne pikaaegse kodu kaunistamisidee ellu viia, siis see eeldab enamasti korralikku eelarvet.

Järgnevalt leiad mitmeid näpunäiteid, kuidas olenevalt remondi olemusest ja pakilisusest vajalik rahasumma kokku koguda ning tänu sellele ka värskem ilme oma kodule anda.

Tähtsad küsimused enne alustamist

Enne kui suure hurraaga ehituspoodi materjali järele tormad, oleks mõistlik võtta hetk ning enda jaoks lahti mõtestada ja ka teiste pereliikmetega läbi arutada järgmised küsimused:

● Mida me täpsemalt renoveerida soovime?

● Kui tähtis see meie jaoks on?

● Kui kiire sellega on?

● Kui palju me sellesse rahaliselt panustada saame?

Nende küsimuste vastused määravad suuresti ära ka selle, mis viisil renoveerimistöödeks raha koguda.

Kui remondiga ei ole otseselt kiiret

Siia kategooriasse kuuluvad enamasti renoveerimisideed, mis küll võivad elukeskkonda oluliselt mõnusamaks muuta, kuid liigituvad pigem “kas poleks mitte tore, kui…” mõtete elluviimise valdkonda. Selleks võib olla näiteks tapeedi vahetamine, seinade värvimine, mööbli väljavahetamine, köögisaare ehitamine või mõni muu kodu hubasemaks muutev täiendus.

Sellisel juhul on renoveerimistööde alustamisega reeglina natuke rohkem aega, mis võimaldab omakorda kõiki samme paremini planeerida, analüüsida ja ka vajalikke rahalisi vahendeid koguda.

Siin on mõned näpunäited ja sammud, mis aitavad vajaliku rahasummani jõuda:

1. Analüüsi oma finantsseisu ja sea eesmärk – kui sa ei tea, kust sa alustad, siis on ka keeruline panna paika sihtkohta, kuhu tahad jõuda.

2. Koosta ja järgi eelarvet – distsipliin on mis tahes eesmärgi saavutamise juures üks kõige tähtsamaid komponente.

3. Vii igapäevased (ebavajalikud) kulutused minimaalseks – kasutamata jõusaali- või telepaketid, toitude kullerdamised, iganädalased pidustused jms röövivad rohkem raha, kui arvata oskad.

4. Vaata üle oma finantskohustused – võimalik, et sul annaks mõni ebasoodsatel tingimustel saadud laen või liising mõne teise teenusepakkuja juures paremate tingimustega refinantseerida. Selle tarbeks on laenuandjatel eraldi toode: refinantseerimislaen.

5. Suurenda oma sissetulekuid – argipäeva õhtuti ja nädalavahetuseti vabakutselisena teenuse osutamine on suurepärane viis sissetulekute kasvatamiseks.

Need näpunäiteid ei aita küll tingimata üleöö eelarvet 100-kordselt suurendada, kuid on see-eest vundamentaalsed asjad, mida järgides võid olla kindel, et varem või hiljem remondi jaoks vajaliku rahasumma ka kokku kogud.

Kui remondiga on kiire

Kui maja katus laseb läbi või seinad talvisel ajal enam üldse sooja ei pea, ei ole aega kuude- või aastateviisi raha koguda, et vajalike remonditöödega alustada.

Sellisel juhul võib sulle sobida remondilaen, mille abil saad koheselt asuda tööd tegema. Enamasti on väikelaenu taotluse esitamine lihtne protsess, mida saab teha interneti teel. Leidub ka finantsasutusi, mis tegelevad laenutaotlustega ööpäevaringselt. Sellise laenu leiad siit: Väikelaen.

Väikelaenu võtmise (nagu ka muude valdkondade) puhul tasub aga enne lepingu sõlmimist tutvuda võimalikult paljude teenusepakkujate ja nende tasudega, sest tihti võivad tingimused ja numbrid ettevõteti lausa mitmekordselt erineda.

Lisaks pööra tähelepanu ka lepingu ennetähtaegsele lõpetamisele, sest kui saadki kiiremas korras kodu remonditud ja tekib vaba raha laenu tagasimaksmiseks, on hea, kui oled koostööd teinud krediidiandjaga, kellel ennetähtaegse tagastamise puhul lisatasud puuduvad.

Lisasoovitused eelarvestamiseks

Sõltumata sellest, kas remondiga on pigem rahulik või kiire, on ikkagi mõistlik olla võimalikult rahakotisõbralik – seda loomulikult kvaliteedis järeleandmisi tegemata.

Seega selle asemel, et pöörduda koheselt kallite ehitusettevõtete poole, alusta hoopiski oma tutvusringkonnast. Võimalik, et sa tead kedagi, kes teab kedagi, kes teab kedagi, kes on mõistliku hinnaklassi ja pikaaegse kogemusega osav meistrimees, kelle teenuseid on ka sinu sõbrad-tuttavad varasemalt kasutanud ja tema tööde tulemustega on väga rahule jäädud.

Ja enne kui vajaliku ehitusmaterjali järele lähed, tutvu kindlasti ka erinevate ehituspoodide pakkumiste ja kampaaniatega, sest nii mõnedki teevad regulaarselt iganädalasi allahindlusi, mis muudavad remonditööd sinu jaoks soodsamaks.

Siiski tasub kodu remontides pöörata suurimat tähelepanu just kvaliteedile. Vastasel juhul võid juba mõne aja pärast uuesti sama olukorra ees seista. Nagu inglise keeles öeldakse: buy it nice or buy it twice!

Tähelepanu! Tegemist on finantsteenuse reklaamiga. Vajadusel tutvu teenuse tingimustega ning küsimuste korral konsulteeri asjatundjaga.

Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785