Autor: Hals Trading • 12. september 2023

Nutikas veelekkevalvur annab turvatunde ja meelerahu, sulgedes lekke korral vee

Veelekked on tõsine probleem, mis võib kahjustada ulatuslikult vara, hoonet ja selle infrastruktuuri. Veelekkeid ei pruugi olla aga sugugi lihtne avastada ja seetõttu on mõistlik kasutada uut nutikat veelekkevalvurit LK CubicSecure.

„LK CubicSecure on unikaalne seade, mis esiteks mõõdab veevoolu ning selle anomaaliad reaalajas. Ja mis kõige tähtsam – see tuvastab võimalikud lekked ja keerab vajadusel kraani teie eest automaatselt kinni,” tutvustab Hals Trading-T AS müügijuht Rett Rüütel. „Nii saate kaitsta oma kodu või kontorit kahjustuste ja kulude eest, mida põhjustavad tilklekked ning purunenud torud.”

Tänu oma väikestele mõõtmetele saab LK CubicSecure’i edukalt paigaldada jaotuskappidesse ja eelmonteeritud lahendustesse. Ühendades LK CubicSecure’i WiFi-võrguga, saab vastu võtta häireteateid ning jälgida enda veetarbimist mobiilseadmes. LK CubicSecure töötab aga täiesti iseseisvalt ka internetiühenduseta.

„Ultraheliandurid mõõdavad veevoolu pidevalt ja väga täpselt, sealjuures ka väga väikest vooluhulka,” selgitab Rüütel. „Väiksemate mikrolekete tuvastamiseks on olemas ka rõhuandur, mis pidevalt rõhku mõõdab. Ühtlasi lülitab seade veetäite kord ööpäevas välja ja jälgib võrgus olevat rõhku, et tuvastada ka kõige väiksemad kõrvalekalded. Tavaliselt toimub see öösel, kui vett pole mõnda aega kasutatud.”

Kuidas LK CubicSecure lekke tuvastab?

Lahendus jagab lekked nende raskusastme järgi kolmeks: väike, keskmine ja suur leke. Väikeseks lekkeks liigitatakse olukord, kus vee vooluhulk on alla 6 l/h. LK CubicSecure sulgeb veevoolu kord ööpäevas, et teha minutiline survetest. Seade registreerib rõhulanguse üle 0,5 bari ja kui sama asi kordub kolmel järjestikusel päeval, annab seade häire ja lülitab vee välja pärast neljandat päeva.

Keskmine leke tähendab olukorda, kus pidev veevool vahemikus 6–1499 l/h kestab üle 45 minuti. 45 minuti pärast lülitab CubicSecure veevoolu välja ja annab häiresignaali. Suure lekke alla liigitatakse olukord, kus pidev veevool on üle 1500 l/h ja kestab üle 90 sekundi. Pärast seda lülitab CubicSecure veevoolu välja ja annab häire.

Kui teie majal on eraldi sooja ja külma vee süsteemid, tuleb kasutada üht seadet külmale ja teist soojale veele. Tavaliselt on kahte seadet tarvis näiteks korterelamutes.

LK CubicSecure on väljatöötatud ning toodetud Rootsis. Hals Trading AS on LK CubicSecure edasimüüja Eestis.

LK CubicSecure tehnilised omadused

• Ultraheliandurid võimaldavad suurepärast täpsust ja ka väga väikeste vooluhulkade mõõtmist

• Rõhuandur tuvastab ka kõige väiksemad lekked

• Töökindel kuulventiil veevoolu avamiseks ja sulgemiseks

• Kompaktne disain, toote pikkus vaid 110 mm

• 2,4 GHz Wi-Fi ühendus

• Ventiili on lihtne avada/sulgeda ilma elektrita

Loe lähemalt LK CubicSecure veelekkevalvuri kohta!

Vaata ka www.halstrading.ee

Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785