Autor: Danfoss • 19. september 2022

Korterelamute küttekulusid aitavad kokku hoida nutikad termostaadid

Danfoss nutikütte lahendused tagavad, et temperatuur püsib sellisena, nagu sulle meeldib. Saad lihtsalt seadistada graafiku, et küte sobituks sinu igapäevase elu ja rutiiniga. Seda parima täpsuse ja maksimaalse kulude kokkuhoiuga. Ja su kodu on soe ja hubane, kui sa koju jõuad. Lisaks säästad kuludelt, kui sind ei ole kodus või magad.

Elektroonilised radiaatoritermostaadid täpseks ruumitemperatuuri juhtimiseks ja energia säästmiseks küttegraafikute abil

Danfoss Ally – reguleeri ja jälgi kodu kütmist, kus iganes ise viibid

Danfoss Ally aitab jälgida ja juhtida kodu küttesüsteemi tööd, see tähendab nii radiaatoreid, kui ka vesipõrandkütet. Tulemuseks rahustav ülevaade süsteemist ja temperatuuridest ruumides ka siis, kui oled ise kodust kaugel. Lisaks tekib võimalus seadistada kütmise graafikuid, et sõltuvalt ruumide eripäradele kütta näiteks öösel või tööpäevadel kuni pere koju saabumiseni vastavalt rutiinile vähem. Miks mitte säästa küttekuludelt sellel ajal kui keegi ruume ei kasuta, eriti arvestades et Ally õpib ruumide omadusi umbes nädala jooksul tundma ja suudab üllatava täpsusega kütta toa uuesti mugavustemperatuurini selleks ajaks, mis oled märkinud. Kui oled juba pikemaks ajaks kodust lahkunud, aga unustanud kütte tavarežiimi, siis saad nutirakendusest mugavalt mõne puudutusega seadistada puhkuserežiimi madalama temperatuuri kuni kojusaabumiseni. Ally toimib ühel levinuimal nutikodu süsteemi protokollil Zigbee, mis tähendab, et Ally on võimalik ühte süsteemi siduda ka muude nutikate Zigbee lahendustega nagu valgustus, kardinad jne. Ally süsteem koosneb Gateway seadmest, mis ühendatakse inernetiruuteri külge ja elektroonilistest radiaatoritermostaatidest ning vastavalt vajadusele ka Icon põrandküttesüsteemist.

Danfoss ECO – lihtne eraldiseisev lahendus, seadista küttegraafikuid Bluetooth abil

Danfoss ECO on bluetooth tehnoloogia abil toimiv elektrooniline radiaatoritermostaat. Danfoss ECO on ideaalne ja lihtne lahendus, kui soovime täpselt hoida soovitud temperatuuri radiaatorküttega ruumis ja seadistada madalama temperatuuriga perioodidega kütmise graafikuid, aga kodust eemalt süsteemi juhtimine ei ole meile eriti oluline. Danfoss ECO jaoks ongi vaja ainult elektroonilist termostaati ennast ja patareisid, lisaks soovi korral graafikute seadistamiseks bluetooth toega nutiseadet. ECO termostaate kasutame ka meie oma Danfoss kontoris ja väljaspool töötunde ning nädalavahetustel hoiab termostaat ruumis 4 kraadi madalamat temperatuuri. Rusikareegel on aga, et 1 kraad temperatuuri alandust võrdub umbes 5% energiasäästuga sellel ajal.

Dünaamiline küttesüsteemi tasakaalustamine projekteeritud vooluhulkade tagamiseks küttekehadele ka osakoormustel ja müravabaks tööks

ASV-PV dünaamilised tasakaalustusventillid püstikute või harude tasakaalustamisel

ASV-PV on rõhuvaheregulaatoriga varustatud tasakaalustusventiil, mis on vasest kapillaartoruga ühendatud partner- ventiiliga. ASV-PV paigaldatakse süsteemi haru pealevoolutorule ja partnerventiil tagasivoolule. See lahendus tagab osakoormuse olukorras projekteeritud rõhulangu radiaatoriventiilidele, kui konkreetsel harul või mujal hoones toimuvad rõhukõikumised radiaatori- ventiilide sulgemise tõttu. Regulaatori membraaniga tööosa kustutab süsteemi muutustest tuleneva liigse rõhulangu, et tagada readiaatoriventiilidele ideaalne tööolukord. See erineb klassikalisest manuaalsete tasakaalustusventiilidega süsteemist, sest manuaalsete ventiilide puhul tekib osakoormustel olukord, kus rõhulangud soojussõlmele lähedamal olevatel ventiilidel tõusevad projekteeritust kõrgemaks. Kõrged rõhulangud radiaatoriventiilil tähendavad aga ka projekteeritust suuremat soojuskandja vooluhulka ja seega ka suuremat soojusväljastust ehk ruumis on suuremad temperatuurikõikumised. Lisaks on suure rõhulangu puhul oht ka mürale radiaatoritest.

RA-DV dünaamiline radiaatoriventiil, tasakaalustamine ja temperatuuri reguleerimine, kaks-ühes

RA-DV termostaatventiil koosneb radiaatoriventiili osast ja membraaniga rõhuvaheregulaatorist. Sarnaselt ASV-PV ventiilile rõhuvaheregulaator kustutab süsteemi osakoormustel membraanosa üleliigse rõhulangu, tagades nii radiaatoriventiili osale projekteeritud rõhulangu ehk täpse ning müravaba reguleerimise. RA-DV sobib ideaalselt väiksematesse radiaatorküttega korter- elamutesse, üldiselt võiks dünaamilise radiaatoriventiili kasutamisel olla kogu süsteemis rõhulang alla 60 kPa. Sellise rõhulangu suudab RA-DV edukalt kustutada, kui tavalise radiaatoriventiili puhul kaasneks märgatav müra ja vibratsioon. Dünaamiliste radiaatoriventiilide kasutamise puhul ei ole vajadust kasutada ka tasakaalustusventiile püstikutel, sest tasakaalustamise teeb radiaatoriventiil ise. Üldiselt võiks ette näha küll mõned mõõtepunktid torustiku hargnemistele, et vajadusel süsteemi vooluhulki summarselt kontrollida.

Vaata ka www.danfoss.com

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785