Autor: Äripäeva eriprojektide ja sisuturunduse üksus • 13. september 2021

28.- 29.09 toimub WDBE konverents, mis keskendub elukeskkonna süvatajule

Rahvusvaheline WDBE ehk The World of Digital Built Environment virtuaalkonverents toimub sel aastal 28.-29. septembril. Konverentsi peateemaks on elukeskkonna süvataju ja seal võtavad sõna maailmas tuntud linnaplaneerijad, innovaatorid, arhitektid, urbanistid jne. WDBE´l on ka mitmeid võimalusi ärikontaktide loomiseks ning oma toodete ja teenuste tutvustamiseks. See on ideaalne koht, kus ilma kodudiivanilt lahkumata tutvustada oma äri tervele maailmale.

WDBE toimub juba teist aastast eestlaste ja soomlaste koostöös. Korralduses löövad kaasa Eesti poolt Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Digitaalehituse klaster ning Soome poolt KIRAHub ja RIL.

Digitaalehituse klastri juhatuse liige Hele-Mai Metsal: “Mõiste Urban Supersensing ehk elukeskkonna süvataju võib tekitada vastakaid mõtteid, kuid ehitusvaldkonna kontekstis mõistetakse selle all inimmõistuse ja intelligentsete tehnoloogiliste lahenduste uuenduslikku ühiskasutust, mis aitab luua üle ehituse elukaare uusi tööriistu igapäevase töö efektiivistamiseks. Ehk siis konverentsil tuleb palju juttu väga moodsatest tehnoloogiatest ning nende targast ja oskuslikust kasutamisest.”

Konverentsi esinejate nimekiri on väga rahvusvaheline. Kahe päeva jooksul astuvad lavale peaesinejatena:

• LORRI ROWLANDSON, Strateegia ja innovatsiooni vanem asepresident, BGIS (CAN)

• AVIAD ALMAGOR, Arenevate tehnoloogiate divisjoni asepresident, Trimble (USA)

• DANIELLE DY BUNCIO, Kaasasutaja & tegevjuht, VIATechnik (USA)

• JEFF SCHUMACHER, Kinnisvara ja turvalisuse arendamise regioonijuht, Microsoft (IRL)

• BRIAN RINGLEY, Ehitustehnoloogia juht, Boston Dynamics (USA)

• SOFIE PELSMAKERS, Külalisprofessor Sheffield´i Arhitektuurikoolis & dotsent Tampere Ülikoolis (FIN)

• RUNE HUSE KARLSTAD, Nafta ja gaasi äriarendusjuht, Varjo (NOR)

• HÅVARD HAUKELAND, Spacemaker´i kaasasutaja, Autodeski vanemdirektor (NOR)

“Kuna WDBE toimub virtuaalkujul ja keegi ei pea võtma ette pikki ajakulukaid reise, siis saame sinna koondada oma valdkonna tippesinejad. Soovitan konverentsil osaleda ja eriti noortel, kes ehitusvaldkonda alles õpivad, sest ilma moodsaid tehnoloogiaid tundmata ei saa ehituses varsti enam midagi teha,” lisas Metsal.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) digitaalehituse valdkonna juht Jaan Saar: “Ehitussektori digitaliseerimine on MKM-i jaoks prioriteet ning meil on hea meel, et saame WDBE kogukonna kaudu panustada ja jagada kogemusi selle valdkonna maailma tippudega.”

“Möödunud aasta WDBE´lt õppisime, et erinevates riikides tegeletakse ehitussektoris samade kitsaskohtade ja probleemide lahendamisega, kaasates selleks erinevaid uusi tehnoloogiaid. Mõned neist lahendustest olid meile tuttavad, mõned mitte. Avastamist oli palju. Peamine kasu, mida WDBE´lt riigi vaates saime, oli tuntuse tõus, uued kontaktid ning võimalus tutvustada oma ideesid rahvusvahelisel tasandil,” lisas Saar.

WDBE raames toimub ka mitmeid eelüritusi. Paljud neist on juba möödas ja järelvaadatavad WDBE veebilehel, kuid 24.-26.09 toimub Digiehituse häkaton, kuhu on samuti kõik huvilised oodatud.

Kogu info WDBE konverentsi ja piletite kohta leiab internetist.

Piletite sooduspakkumine gruppidele või meeskondadele.

Meeskonnad, kes osalevad WDBE´l vähamalt viiekesi, saavad meeskonnaliikmete piletid hinnaga 149 € + km (tavapilet 199 €).

Kontakt: Digitaalehituse klastri kommunikatsoonijuht Ingrid Piirsalu, tel 56 464 035, [email protected]

Projekti toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785