Autor: Äripäeva eriprojektide ja sisuturunduse üksus • 12. jaanuar 2021

Kergbetoon – ehitusmaterjal, mis teeb elu kergemaks

Kergbetoon EPSCement® EC350M on patenteeritud EPS vahtpolüstüreeni (expanded polystyrene) graanulite ja tsemendi kuivsegu. Pakendatud 17 kg kottidesse. Toodetud Rootsis.

EC350M on mõeldud nii sise- kui ka välistingimustes kasutamiseks

EC350M kergbetoon on mõeldud põrandate valamiseks ja seinte krohvimiseks nii sise- kui ka välitingimustes.

EC350M on ideaalne kergete kuid jäikade aluspõrandate ehitamiseks

Näiteks vannitubade remontimisel mitmekorruselistes hoonetes, puitmajades jne, kus on oluline konstruktsiooni kergus. Toode sobib kasutamiseks põrandale soovitud kõrguse andmiseks ja laagidevaheliste alade täiteks. Samuti sobib antud toode seinte krohvimiseks. Korraga võib tekitada kuni 25 cm paksuse krohvikihi. Sobib väga edukalt eramute plaatvundamentide ja terasside valamiseks.

EC350M valatakse vähima kogupaksusega 50 mm

Seal hulgas on ka tasanduskiht, millest EC350M on vähemalt 30 mm. Valatud EC350M kergbetooni pind tuleb alati katta isevalguva tasandusseguga. Maapinnale paigaldamisel on EC350M soovituslik paksus vähemalt 150 mm, et tagada hea soojusisolatsioon. Maksimaalne valu paksus ei ole piiratud.

EC350M võib segada nii segumasinas kui ka tavalises mördisegistis ja pumbata

Toodet saab ka käsitsi tolmuvabalt segada segamisvispliga anumas.

EC350M kaalub ainult 17% hariliku betooni kaalust

50-liitrise koti kaal on ainult 17 kg. Paigaldatud ning kuivanud toote mahukaal on 450 kg/m3. See tähendab, et EC350M on m3 kohta ca 2 tonni kergem tavabetoonist, kuid samas piisava tugevusega, et vastata tugevusnõuetele. Toote survetugevus koos tasanduskihiga on 3,0 MPa.

EC350M on kiiresti kuivav

Kogu segus leiduv vesi kasutatakse tsemendi kivistumisel ära. Tasanduskihti on seetõttu võimalik valada juba 12 tunni pärast ning konstruktsiooni võib katta viimistlusmaterjalidega 2–4 päeva pärast. Hariliku betooni puhul on võrreldav aeg 3–6 nädalat. EPS-graanulid annavad tootele väga head soojusisolatsiooni omadused. Konstruktsioonis ei ole soojuskadu, soojus püsib põranda pinnal. Soojusjuhtivustegur = 0,08 W/mK. EPS-graanulid annavad põrandale ka head heli isoleerivad omadused. Puitkonstruktsiooniga vahelagi + EPSCement valu võimaldab teha betoonpõrandale omase püsivusega kindla aluse, s.t. läbipaine praktiliselt puudub.

EC350M on poorne

Tänu õhuvahetusele poorides see ei lagune ega hallita. Ideaalne toode märgade ruumide, nagu vannitoad, keldrid jne ehitamiseks ja renoveerimiseks. Valamisel juhtunud vigu on lihtne parandada. Vigase osa võib lihtsalt välja saagida ja uuesti valada. Toote tulepüsivusklass on A2-s1, d0, mistõttu on toode kasutatav ka tuletõkkekonstruktsioonides.

Kontakt

Fulder OÜ, Vitamiini 7, 51014 Tartu

Tel +372 504 7711

www.kergbetoon.eu

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785