Autorid: Äripäeva eriprojektide ja sisuturunduse üksus, Tiia Nightingale, Loovkirjutamise ja videoreklaamteenuste firma Taevatarkus juht • 30. detsember 2019

Tõhusaid reklaamkingiideid ehitusvaldkonnas

Ehitusäri on ala, kus töötavad hingelt konstruktiivsed inimesed, kes pidevalt midagi loovad ja ehitavad ning rõõmsa entusiasmiga positiivset tulevikku planeerivad. Sadagu vihma või säragu päike. Nagu muudelgi aladel kuuluvad ka ehitusäris ärisuhtluse juurde reklaammeened.

Ehitus on vahva ala, kus on palju mitmekülgset tegevust ja seega ka palju mitmekülgselt andekaid inimesi. Tublist ehitusmehest, objektijuhist, arhitektist, elektrikust, kraanajuhi ja kõigi teiste nutikate spetsialistide ja omanikeni välja. Omanik võib olla ka riik – ehk meie kõik –, kui näiteks tegu on uue moodsa koolimajaga me tublide koolilaste jaoks. Rääkimata uuest turvalisest autoteest, vajalikust sillast või eraomandis ka moodsalt soojustatud korterist või eramajast. Teeb ju tuju heaks?

Nii nagu muudelgi aladel, siis ka ehitusäris kuuluvad ärisuhtluse juurde loomuliku osana reklaamkingitused. Aga mis on kingitus? Ja mis sobiks kinkimiseks just ehitusäris? Mis oleksid need ärikingitused ja meened, mida kinkida igapäevase suhtluse taustal oma praegustele ja tulevastele klientidele ja koostööpartneritele või kolleegidele, või jagada messidel oma firmat tutvustades?

Kinkimise traditsioon on sama vana kui inimkond, kuigi kingituste moraalne mõiste ja esemeline (kunagi isegi isikuline ja poliitgeograafiline) sisu on aastatuhandete jooksul muutunud ja varieerunud vastavalt inimkonna arengule, nii ja naapidi.

Viimastel sajanditel on kinkimisest saanud meie kultuuriruumis eelkõige teisele osapoolele rõõmu valmistamise vahend, mis aitab kaasa suhete loomisele ja hoidmisele. Kingitus võib olla nii esemeline kui emotsionaalset rahuldust pakkuv – näiteks kontsert või lõbureis. Siin tuleks aga selgelt eristada altkäemaksu, mille otsene eesmärk on vastuteene väljapressimine. Hetkel me aga ebaaususe teemadel ei peatu, vaid keskendume ainult positiivsele – häid ausaid suhteid loovatele kingitustele.

Kingituse abil positiivse häälestatuse ja parima tulemuse saavutamiseks peaks kingitus olema saaja jaoks väärtuslik. Kui mitte rahalises vääringus, siis kindlasti meelelahutuslikus või veelgi parem kui lisaks ka praktilises mõttes.

RFID-kaardihoidja

Kinkija seisukohast vaadates aga, eriti kui üheaegselt on vaja teha andekaid ja kasulikke kingitusi kiiresti ja suurele hulgale inimestele või firmadele, oleks ideaalne, kui need kvaliteetsed kingitused oleksid samas ka hinna poolest mõistlikud ning saatmiskaalult mitte liiga rasked ega kulukad. Kinkimise üks eesmärke on ka lihtsalt tähelepanuavaldus, ehk siis teade, et teine pool on sul meeles ning sinu jaoks oluline.

Täitsa eraldi teema on hinnalised premium kinkekomplektid, näiteks Parkeri kirjutusvahendite komplekt, aga vahel piisab ka lihtsalt väikesest vahvast meenest või muust esemelisest tähelepanuavaldusest, olgu selleks firma logoga juhtmevaba akupank, nutikäekell või humoorikas stressipall, mida mudida nii närvesööval hetkel arvuti ees, kui ka niisama muhedaks ajaviiteks kolleegidega kohvipausi ajal jutu puhudes.

Mida aga oleks vahva kinkida just ehitusvaldkonnas? Nii pühade kui muude tähtpäevade puhul kingitusi tehes oleks hea meeles pidada, et kingitustel võiks peale meelelahutusliku olla ka praktiline väärtus.

Kingiideed on lõputult kirev maastik, ja kingitusi on me ümber nii palju, et valik võib vägagi segadusse ajada. Selleks aga, et kingitus oma soovitud eesmärki täidaks, tasuks korraks aega võtta ja mõelda, mis võiks kingisaajale meeldida. Kui tegemist on loodushoidliku mõtteviisi ja vastutustundliku koostööpartneri või firmaga, siis tasub kingitusi ja meeneid otsides vaadata, mida põnevat leidub loodussäästlikult toodetud reklaamkingituste seas.

Kontoris ja ehitusobjektil töötajate jaoks loodussõbralike kingituste seas ringi vaadates valmistasid mulle üllatuse kohvipurust valmistatud pastakad ning eriti lahe tundus kivipaberist märkmik, mis on tehtud 80% ulatuses kivijäätmetest, millele on sideainena lisatud pisut vaiku ja tulemuseks on imeilusa valge paberiga märkmik, millel ka loodushoiu sertifikaat, kuna kivipaberi tootmine kulutab väga vähe loodusressursse. Mis kõige toredam – see märkmik on lõputult taaskasutatav. Märkmiku kaanele või lehtedele saab soovi korral trükkida firma logo või siis tellida sümboolikaga paberist ümbrise.

Loodussõbralikud reklaamkingitused

Hubast meeleolu loovatest loodussõbralikest kingitustest tasuks kaaluda näiteks ka bambuspuidust tooteid, sest bambus kasvab kiiresti, umbes nagu multifilmis, et ühest otsast valmistad asju ja teisest kasvab maharaiutud bambus jälle tagasi. Siinkohal võib näiteks tuua mehise XXXL mõõdus kandiku, mis sobib nii grillipeole kui ka hommikusöögi serveerimiseks voodis. Puidust esemetel näeb teie firma logo eriti soliidne välja graveerituna.

Ehitusvaldkonnas töötavad tavaliselt kuldsete kätega meistrimehed, mistõttu on hüva praktiline firmakingitus ka erinevad tööriistad ning autolaadijad ja telefonihoidikud, millele saab peale graveerida ettevõtte logo. Nii objektil kui kontoris töötamist arvestades sobivad kinkimiseks kindlasti kvaliteetsed roostevabast terasest termosed ja termoskruusid millega kaasa võtta maitsvat kohvi, teed või vitamiinijooki.

Pigem kontorites kasutamiseks, kuid silmas pidades ka ehitusobjektide soojakuid, kus tööd arvutiga, on asjalik firmameene mikrofiibrist hiirematt, mida saab tellida täiesti oma kujundusega ja kasutada ka kui nutiekraanide puhastuslappi. Seejuures näeb see välja imekena, on funktsionaalne ning lisaboonusena aitate kaasa maailmamerede puhastamisele plastprügist, kuna just sellest taaskasutatud materjalist valmistatakse mikrofiibrist reklaamtekstiili.

Mikrofiibrist hiirematt

Sama lugu on vanadest autorehvidest tehtud kottidega, mille seas leidub nii portfelle, seljakotte, spordikotte, arvutikotte ning ei puudu ka reisikotid. Kui muidu need rehvijäägid saastaksid planeeti, siis nüüd on nad lõputult ümbertöödeldavad praktilised tarbeesemed.

Meie pimedale talveperioodile mõeldes tasub reklaamkingituseks valida ka elupäästvaid helkureid või käisele kinnitatav helkurriba – neid on saadaval laias värvivalikus ja erineva kujuga, kusjuures logo saab trükkida helkurile nii, et see ei vähenda funktsionaalsust.

Nokamütsid

Omaette teema on reklaamrõivad, mis on kaks ühes pakett: logoga kvaliteetsed firmariided tugevdavad ühelt poolt meeskonnatunnet, suurendades samas ettevõtte nähtavust ja tuntust. Näiteks võib tuua tikitud logoga nokamütsid või talvemütsid, t-särgid ja joped, aga ka turvavarustusse kuuluvad helkurvestid.

Kui on mõttes firma poolt meeskonnaliikmetele ühtse sünnipäevakingi valimine, siis on heaks ideeks graveeringuga rahakott või RFID-kaitsega ehk elektroonilist taskuvargust välistav kaarditasku.

Kingitus saab olla aga veelgi meeldivam, kui see on pakitud ilusasse pakendisse, millel firma logo. Sellele kõigele lisaks võib alati sõbraliku naeratuse saatel ulatada karbitäie maiustusi, pudeli margiveini, korvitäie värskeid puuvilju või maitsva juustuvaliku.

Südamlikke kingiideid ja konstruktiivset äriedu soovides!

Põnevaid firmakingiideid leiad ka järgmistest lugudest:

Miks iga ettevõtja peaks rohkem kasutama firmakingitusi?

Ärikingituste roll turunduses ja müügis kasvab veelgi

Lähitulevikus pakub parimaid reklaamtooteid tehisintellekt

Miks tasub kingitusega meeles pidada nii äripartnereid kui ka oma töötajaid?

Kuidas firmakingitustega maailma päästa?

Mis kasu on reklaamkingitustest digitaalsel ajastul?

Firmakingid kinnisvara valdkonnas

Kuidas leida tore ärikingitus nupukale finantsinimesele?

Millised reklaamkingitused edendavad logistikaäri?

Kuidas lisada reklaamtoodetele digitaalsisu?

Kuidas valida häid ärikingitusi – kingituste ekspert selgitab kõike, mida pead teadma

Kuidas valida firmakingitus, mida palju kasutatakse ja märgatakse?

Miks on igal ettevõttel vaja töötajate kingituste programmi?

Nipp, mis aitab firmakingituste tellimisel säästa aega ja raha

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785