(Sisuturundus) Millised viimistlusvahendid on niisketesse ruumidesse parimad?

Keraamiliste plaatide kasutamine vannitubades ja duširuumides on mugav ning klassikaline lahendus, kuid tänapäevased materjalid võimaldavad väga edukalt kasutada niiskete ruumide viimistlemisel ka värvimist. Oluline on sel puhul vaid kasutada sobivad viimistlustooteid.

„Värvitud vannitoa eeliseid on palju. Esiteks muidugi originaalne ja efektne kujundus, kui näiteks kasutada erinevates seintes erinevaid värve. Samuti isetegemisrõõm, sest eeltööd ja värvimine vajab vaid veidi kannatlikkust ja harjutamist. Ja kolmandaks on värvitud pindu lihtne värskendada või uuesti üle värvida, kui aastate möödudes olete senisest värvigammast tüdinenud,“ räägib Tartu Värvikeskuse konsultant Kristi Jänesmägi.

Vannitoa seina viimistlemist alustatakse kogu pinna lauspahteldamist niiskuskindla pahtliga. „Soovitaksin niiskuskindlat pahtlit Maxi Aqua, mis on heade täite- ja töötlemisomadustega kasutusvalmis kergpahtel. Kergesti pinnale kantav toode sobib nii üksikute kohtparanduste tegemiseks, vuugiteibi paigaldamiseks kui ka seinte ja lagede lauspahteldamiseks. Nakkub hästi aluspinnaga, kuivab kiiresti ja on pärast kuivamist kergesti lihvitav,“ soovitab Jänesmägi.

Poorne aluspind tuleks katta niiskete ruumide kruntvärviga Perform+ Bathroom Primer, mida segatakse veega vahekorras 1:1. See toode on kombinatsioon kruntvärvist ja liimist, millega saab kinnitada seinale ka armeerimiskanga, mis surutakse märja värvikihi sisse. Märgade ruumide süsteemi osana sisaldab kruntvärv hallituse teket takistavaid lisandeid ning sobib krohv- ja betoonpinna, kips- ning puitlaastplaadi katmiseks. Kruntvärv moodustab niiskust tõrjuva ühtlase ühenduskohtadeta ja poorideta aluspinna.

Niisketes ruumides värvimiseks sobib näiteks universaalvärv Master Novus või märgadesse ruumidesse mõeldud Sadolin Vatrum, mis on mittetilkuv, suure pesu- ja niiskuskindlusega poolmatt veebaasil värv, mis sisaldab antibakteriaalseid lisandeid. Värv on mõeldud sagedast pesemist nõudvate ruumide seinte ja lagede värvimiseks ning tänu kõrgele pesukindlusele sobib kasutamiseks ka koolides, haiglates, toiduainetetööstuses, toitlustusettevõtete köökides jm kõrgendatud hügieeninõuetega ruumides. Värv tuleb kanda pinnale kahes kihis madalakarvalise rulliga, et pind saaks ühtlane.

Õigete vahendite ja töövõtete kasutamine tagab kestva tulemuse

„Kui plaaditud seina väljanägemise muutmine on vaevanõudev töö, siis värvitud pind lubab julgemaid lahendusi ja tihedamaid disainimuutuseid,“ ütleb Jänesmägi. „Lisaks lihtsalt tavalisele seina värviga katmisele saab luua vannituppa täpsusteipi ja/või šabloone kasutades huvitavaid mustreid. Ja loomulikult on võimalik värvitud sein või osa sellest ka hiljem keraamiliste plaatidega katta.“ 

Niiskete ruumide viimistlemisel tuleb suurt tähelepanu pöörata materjalide omadustele. Vannitoa seintel ja laes tuleb alusmaterjalina kasutada niiskuskindlaid plaate ning kaitsta need niiskuskindla viimistlussüsteemiga. Veekindluse saavutamiseks otsese voolava vee juures ning vanni ja kraanikausi tuleb kasutada klaaskiudkangast, mis aitab ära hoida pragude tekkimise. Sest pragudest pääseb niiskus ja vesi hõlpsasti aluspinda ning ajab seinakattekihid kooruma.

Kindlasti tuleb lasta igal viimistletud pinnal rahulikult kuivada, kusjuures tagatud peavad olema tuulutus või ventilatsioon. Kunstlikult ehk otse puhuriga seinal olevat pahtlit ja värvi kuivatada ei tohi. Kruntvärv vajab kuivamiseks 5-12 tundi. Pealisvärv kanda pinnale madalakarvalise rulliga kahes kihis, pind peab paar päeva kuivada saama ja enne kuud aega pole soovitav seda puhastusvahendite ega harjaga puhastada, kuna lõpliku tugevuse saavutab värv 3-4 nädalaga.

Kel juba keraamiline plaat seinas ning nende vahetamine liialt aeganõudev ja tüütu tundub, on samuti võimalus need üle värvida. Selleks tuleb plaadid eelnevalt puhastada spetsiaalse puhastusvahendiga Sadolin Cleaner, mis matistab aluspinda ja parandab värvinaket. Puhastusvahendit tuleks lahjendada veega ja kanda näiteks käsnaga aluspinnale, lasta kümme minutit mõjuda, seejärel harjata ja hoolikalt veega loputada. Enne kruntimist veendu, et ka vuugivahed on kindlasti ära kuivanud!

Vannitoas otsese veega kokkupuutuv plaaditud pind seab värvimise jaoks raskemad tingimused, mistõttu peaks seal seinu kruntima lahustibaasil tootega. Selleks sobib hästi Master Base, millel tuleks lasta seejärel 10 tundi kuivada.

Plaatide värvimiseks on soovitatav kasutada Sadolini veebaasil värvi Master Novus, mis on hästi kattev, tugev veebaasil universaalvärv, sobides nii sise- kui ka välistingimustesse, erinevatele aluspindadele ning on toonitav laias värvigammas. Värvida tuleb kahes kihis, lastes eelmisel kihil kuus tundi kuivada.

Kasutades õigeid töövahendeid ja järgides spetsialistide soovitusi ning tootepakendil olevat infot, saab tulemus ilus ja kvaliteetne.

Julget pealehakkamist!

Värvikeskuste Grupp OÜ
Kadaka tee 32, Tallinn,
Peterburi tee 52a, Tallinn
Ringtee 4, Tartu
Papiniidu 19, Pärnu
tel: +372 505 2655
www.varvikeskus.ee
www.facebook.com/minuvarvid

 

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed