(Sisuturundus) Solar4you teab, kuidas säästa 2/3 elektrienergia hinnast

Solar4you päikesepaneelid
Solar4you päikesepaneelid

Kaks Eesti suurimat päikeseparki ehitanud päikesepaneelide ja inverterite maaletooja ning paigaldaja OÜ Solar4you teab, kuidas säästa kuni kaks kolmandikku elektrienergiale tehtavatest kulutustest.

„Oleme paigaldanud päikesepaneele 80-le mikrotootjale ning valmis ehitanud kaks Eesti suurimat päikeseelektrijaama võimsustega 225 kW ja 375 kW ning võime kindlalt väita, et nii saab äriklient säästa võrguteenuste, taastuvenergiatasu, elektrienergia aktsiisi ja käibemaksu arvelt kaks kolmandikku oma elektrienergiale tehtud kulutustest,“ selgitas OÜ Solar4you juhatuse liige Aivar Rist. Ta lisas et suundumus näitab, et üha rohkem teadlikke ettevõtteid soovib võtta kasutusele just alternatiivseid energiaallikaid. „Ka finantsasutused on aru saanud ning mõistnud päikeseenergia kasulikkust ja usaldusväärsust, olles ettevõtetele koostööaltiks partneriks.“

Solar4you päikesepaneelide ja inverterite tootja on maailma suurim, 1972. aastal loodud laevatehas Hundai Heavy Industries. „Hundai pakub RG-Series päikesepaneelidele tehasegarantiid lõpptarbijale, mitte edasimüüjale nagu tavaliselt,“ selgitas Rist. Tema sõnul võib nii suure firma puhul enam kui 100% kindel olla, et ka 25 aasta pärast on see olemas ning seisab oma lubaduste ja põhimõtete eest. Uuel RG-Series paneelil on senisest õhem katteklaas, tänu millele võideti paneeli efektiivsuses 0,7% ning kaalus 1,3 kg, päikesepaneeli tugevusomadused jäid samaks. Hunday paneelil on sertifikaadid, mis tõestavad, et paneel on spetsiaalselt töödeldud korrosiooni, soolade ja ammoniaagi vastaselt, aeglustades oluliselt paneeli vananemist. Hunday paneelide loomuliku vananemise käigus tekkiv iga-aastane võimsuskadu jääb alla 0,3%. Vanim seeriatootmises olnud paneel on tänaseks energiat tootnud juba 40 aastat. 

Aivar Risti sõnul tellis Solar4you EASi toel Tallinna Tehnikaülikoolist uurimuse, kus vaadeldi Hunday paneele Eesti tingimustes. Selle tulemusel valmis tööriist, mis arvutab ja prognoosib Hunday päikesepaneelide tootlikkust just Eesti tingimustes. Uurimus näitas selgelt, et kui siiani arvati, et ainuõige kaldenurk päikesepaneelide paigutamiseks on 40 kraadi, siis tegelikult väheneb aastane kogutoodang 21 kraadise kaldenurga puhul 300 kWh ehk vaid 3%, andes aga juurde olulisel määral katusepinda arvuliselt rohkemate paneelide paigutamiseks.

Kui paigaldada lamekatusele 21kraadise kaldenurgaga 44 lõunasse suunatud 11 kW päikesepaneeli, vajame 132 m2. Aastane prognoositav toodang on 10628 kWh. Paigaldades samale pinnale samasse ilmakaarde päikesepaneele 40kraadise nurga all, mahub neid kõigest 20, andes aastaseks toodanguks kokku tervelt 2,1 korda vähem ehk 4991 kWh elektrienergiat. Tulemus on väga loogiline, kuna paneele mahub seoses ende enda poolt tekitatud pikkade varjude tekkimisega 2,2 korda vähem.

Solar4you on inverterite müüjana Saksamaa ühe suurima perefirma, 102aastase Kostali koostööpartner. „Oleme kokku puutunud paljude probleemidesse sattunud inimestega, kes on oma inverteri internetipoe vahendusel ostnud. Meie koostöö Kostaliga garanteerib, et ükskõik mis juhtub, probleemne inverter peab saama uue vastu välja vahetatud vaid kolme tööpäeva jooksul,“ kinnitas Rist. 

Ettevõtte juhatuse liikme sõnul eristab Solar4you'd teistest päikeseenergia lahenduste pakkujatest see, et päikeseenergia tootmiseks vajalikud seadmed  – kinnitusvahenditest inverteriteni välja, on alati laos olemas. „Kui kliendil tuleb täna mõte, et ta tahab hakata tootma päikeseenergiat, siis suure tõenäosusega oleme võimelised paneelide paigaldamisega alustama juba homme,“ sõnas Rist, kes ise kuulub juba poolteist aastat päikeseenergia mikrotootjate ridadesse. Ta märkis, et paljud tulevased kliendid pelgavad alguses, et elektrienergia võrku müümisel ja võrgust ostmisel saab neile osaks tavalisest keerukam arvepidamine. Tegelikult jääb elektriostu arve varasemaga sarnaseks ning arvele lisandub vaid üks uus rida, mis kajastab toodetud elektri hulka.  

Solar4you päikesepaneelide ja inverteritega saab tutvuda nii ehitusmessil Eesti Ehitab 2015 kui ka Maamessil. Ehitusmessi ajaks valmib ettevõttel ka nutiseadmetes ja mobiiltelefonis mugavamini kasutatav koduleht, kust leiab senisest veelgi põhjalikumat infot, mis abistab päikeseenergia kasuks otsustamisel.   

OÜ Solar4you on 2012. aastal loodud Eestimaine ettevõte, keda usaldanud era- ja ärikliendid on aidanud neil pea igal aastal oma käivet kahekordistada. 2014. aastal oli Solar4you käive 0,5 miljonit eurot, mis teeb ettevõttest oma valdkonna turuliidri. Käesoleval aastal plaanib Solar4you oma käivet kasvatada veelgi. Kokku on Solar4you paigaldanud ligi 1,5 mW ulatuses päikesepaneele. Lisaks päikesepaneelide paigaldusele tegeleb ettevõte ka induktsioon- ja LED-lampide paigalduse ning LED lahenduste väljatöötamise ning paigaldamisega. 

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed