• 15.11.19, 11:04
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hõõguvaid mõtteid tulevikku vaatavast maastikuarhitektuurist

Lapsed nõuavad koolisööklas vegetoitu , Londonis kutsuvad arhitektid ametivendi üles betoonist loobuma ja väga suur hulk maailma 7 741 698 200 inimesest muretseb selle üle, et seesamane number on ikka koletumalt suur. On kliimamuutuste teadvustamise aeg ja ka inseneridelt oodatakse säravaid mõtteid, milline võiks olla jätkusuutlik inseneeria, kirjutab TalTechi ehituse ja arhitektuuri instituudi üliõpilane Murel Truu konkursile Särav tudengimõte 2019 saadetud essees.
Hõõguvaid mõtteid tulevikku vaatavast maastikuarhitektuurist
Jätkusuutlikkus pole sugugi uus mõte, näiteks terminina nachhaltigkeit on see olnud kasutusel juba barokiaegsel Saksamaal ). Ehk kui näha selle mõiste erinevaid mõõteid (ühiskondlik, majanduslik, ökoloogiline ), siis ühiskondliku heaolu tagamise ja ökonoomsuse näol on kestlikkus inseneeria juurde ju alati kuulunud.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:46
Kuidas muudab uus isolatsiooniplaat fassaadi paigaldamise kiiremaks ja säästlikumaks?"
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele