Autor: Ehitusuudised • 11. aprill 2019

Nordeconi juht: tehnoloogia loob eelduse arenguhüppeks

„Ehitus on tõenäoliselt üks madalama efektiivsusega majandusharusid maailmas. See tähendab, et peaks olema ka suur ruum seda kasvatada ja arendada – võimaluse selleks annab tehnoloogiline areng,“ ütles Nordeconi juhatuse esimees Gerd Müller digitaalehituse konverentsil BIMSummit.

„BIM ehk 3D mudelprojekteerimine loob eeldused selleks, et ehitiste rajamisel teeks kõik osapooled rohkem koostööd – ületatakse tehnoloogilised barjäärid ja tellija saab sellise hoone, millest ta on unistanud. BIMi olulisus kogu ühiskonna, eriti ehitusvaldkonna jaoks on see, et BIM peab viima hoonete rajamise valdkonna osapooled ja nende omavahelise koostöö uuele tasemele. Ehitusvaldkonnas peitub tohutu potentsiaal, aga ka tohutu vastutus see potentsiaal ära kasutada, mitte jätta asju nii, nagu nad on kogu aeg olnud. Meil on ehitusvaldkonna populariseerimiseks palju ära teha ja BIMSummit on selleks väga hea koht: murrame müüte ja näitame, missugused võimalused ehituses olemas on ja õpime sektori uuendusmeelsematelt," rääkis Müller.

„Maailmas on praegu kolm pöördumatut megatrendi: digitaalne areng, kliimamuutused ja demograafilised muutused. Tohutute muutuste keskel on selge, et kõik peavad pidevalt õppima. Kui aastal 1999 oli maailma suurim probleem aasta 2000 – keegi ei teadnud, mis saab kelladest, arvutitest ja toimus tohutu nõustamine, programmeerimine, et aastanumbri vahetusega hakkama saada, siis täna, vaid 20 aastat hiljem oleme täiesti uues olukorras. Me võime täna prognoosida, millega saavad hakkama kvantarvutid või tehisintellekt ja koguda andmeid, et äkki oskame neid tulevikus hästi ära kasutada."

Ehitus peab trendidega sammu pidama

Gerd Mülleri sõnul peab ka ehitus käima maailma megatrendidega kaasas. „Kui me räägime kliimast ja digitaalsest arengust ehituses, siis peame teadma, et hoonete süsiniku jalajälg on suurem kui näiteks transpordivaldkonna oma. See tähendab, et otsused ja projektid, mis me täna teeme, peavad olema väga hästi läbi mõeldud – näiteks peame üha rohkem renoveerima ja õppima ehitama ühiskonnale väiksema koormusega. Arenenud demokraatia tähendab seda, et me mitte ei saavuta edu iga hinna eest, vaid ka hoolime, et kõik jääksid terveks: nii inimesed kui loodus. Eesti ettevõtted seisavad mõtteviisi muutuse ees.“

Kolmandat korda toimuval Eesti suurimal digitaalehituse valdkonna konverentsil BIMSummit 2019 astuvad üles mudelprojekteerimise eksperdid Eestist ja välismaalt. Konverentsil tutvustatakse nii Eesti kui teiste riikide uuenduslike lahendustega BIM-projekte.

Nordecon on BIMSummiti peatoetaja.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785