• 27.12.11, 14:49
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kõrge ostujõud läheb ebakindluse tõttu luhta

Keskmise palga kasv tänavu kolmandas kvartalis et tähenda, et korteriturg aktiivsemaks muutuks - nõudlust piiravad ebakindlus ja kõrge tööpuudus.
Eesti keskmine palk oli 2011. aasta. III kvartalis statistikaameti andmetel 809 eurot. Aastaga tõusis keskmine palk 6,6%, mis tähendab, et üle hulga aja inflatsiooniga korrigeeritud reaalpalk vähemalt statistiliselt tõusis.
Samal ajal oli Eesti korteriomanditehingu keskmine ruutmeetrihind 724 €/m2. Seega jääb keskmine tehinguhind keskmisele palgale alla.
See siiski veel ei tähenda, et korteriturg peaks oluliselt aktiveeruma.
Tänast nõudlust pidurdab tarbijahinnaindeksis mittepeegelduv hinnatõus, maailmamajanduse segadustest tulenev ebakindlus ja kõrge tööpuudus.
Need tegurid ei võimalda teoreetiliselt kõrgel tasemel olevat ostujõuvõimalust soodsalt ärakasutada.
Lähikvartalites võib tõenäoliselt siiski täheldada mõningast tehingute arvu kasvu. See on aga tingitud eelkõige 2010. aasta lõpus ja/või 2011. aasta alguses alustatud korterelamute valmimisest ja asjaõiguslepingute sõlmimisest.
Eesti keskmine brutopalk (€) ja palga muutus, % - kvartalite lõikes
Keskmine palk ja korteriomanditehingute hind ja tehingute arv

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 07:00
Ehitusekspertiisi ja järelevalve teostamine säästab aega, närve ja rahakotti
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele