• 22.07.19, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Järelvaadatav: Hoonete energiatõhususe uuendatud määrused ja nõuded

Veebiseminaril käsitletakse määruste muudatusi, uusi nõudeid, arvutuspõhimõtteid ning teatud juhtudel rakenduvaid erandeid. Uusi nõudeid selgitatakse ka arvutusnäidete abil.
Järelvaadatav: Hoonete energiatõhususe uuendatud määrused ja nõuded
Alates 2010. a on teada, et peale 2020. a valmivad hooned peavad vastama liginullenergiahoone tasemele. Eesti sätestas ühe esimese liikmesriigina liginullenergiahoone nõuded 2013. a, lähtudes tolle aja parimast teadmisest. Möödunud viie aasta pikkuse perioodi järel oleme liginullenergiahoone nõuete rakendumisele jõudnud oluliselt lähemale. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel on läbi viidud põhjalikud analüüsid, mille tulemusel täpsustati nõudeid ja arvutusmetoodikat ning kehtestati ka teatud erandeid.
Eestis vastu võetud hoonete energiatõhususe regulatsioon koosneb kolmest määrusest. Neist esimeses on sätestatud miinimumnõuded, kasutusotstarbed ja liginullenergiahoone nõue; teises on sätestatud energiatõhususe arvutusmetoodika ning tüüpilise kasutuse väärtused ning kolmandas on sätestatud nõuded energiamärgise andmisele ja vormile. Praeguseks on avaldatud kahe uue, teineteisega tihedalt seotud, määruse terviktekstid ning kolmanda määruse täiendused.
Veebiseminari viib läbi Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) hoonete energiatõhususe ja sisekliima professor ning TalTechi ehituse ja arhitektuuri instituudi direktor Jarek Kurnitski.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest ([email protected]).

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:46
Kuidas muudab uus isolatsiooniplaat fassaadi paigaldamise kiiremaks ja säästlikumaks?"
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele