Eesti ehitusettevõtted ehitasid 2025. aastal Eestis ja välisriikides kokku 1,5% vähem kui aasta varem. Ehitusmaht vähenes neljandat aastat järjest, kuid samas suurenes Eestis uute hoonete ehitus, näitavad statistikaameti esialgsed andmed.
Eeldused on 2026. aastal kinnisvaraturu jaoks isegi väga head. Kõrged intressimäärad ja majanduslik ebakindlus on varem pärssinud arendajate valmidust nõudlusele kiirelt reageerida, ent nüüdseks näib trend olevat muutunud, kirjutas SEB Pank analüütik MIhkel Nestor.
Planeeritavad muudatused ehitusseadustikus vähendavad bürokraatiat ning mõnel juhul ei ole väikeehitisel enam vaja isegi ehitusluba. Leevenevad ka hoonete kõrguse muutmise nõuded
Betooni kuivamine võib ehitusel osutuda oodatust palju pikemaks protsessiks. Kuigi sageli arvatakse, et suvine soojus kiirendab kuivamist automaatselt, ei pruugi see praktikas alati nii olla. Kui niiskus ei pääse ruumist piisavalt kiiresti välja, võib betoon jääda niiskeks ka siis, kui temperatuur on kõrge.