• 20.02.26, 07:50

Oodatud samm: ehituse planeerimine läheb lihtsamaks

Planeeritavad muudatused ehitusseadustikus vähendavad bürokraatiat ning mõnel juhul ei ole väikeehitisel enam vaja isegi ehitusluba. Leevenevad ka hoonete kõrguse muutmise nõuded
Elu muutub lihtsamaks ja muretumaks – vähemalt nende jaoks, kes on oma krundile juba midagi ehitanud või plaanivad seda teha.
  • Elu muutub lihtsamaks ja muretumaks – vähemalt nende jaoks, kes on oma krundile juba midagi ehitanud või plaanivad seda teha.
  • Foto: Andras Kralla
Praeguse seadusemuudatuse rõhk näib olevat eraisikutel ja väikehoonetel, märkis kinnisvarafirma Arco Vara tütarettevõtte Arco Tarci juhataja Lauri Männiste Delovõje Vedomostile. “Lihtsustatakse olemasolevate hoonete seadustamist, mis annab riigile parema ülevaate elamufondist. Muudatusel on ka riigikaitseline mõõde, lihtsustades varjendite lisamist hoonete juurde,” tõi ta välja.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.03.26, 13:54
QuickView seireplatvorm on end tõestanud nii suurtel kui väikestel ehitusprojektidel
Ehitusobjektidele mõõteseadmete paigaldamine ja monitooring on tänapäeval lahutamatu osa nii ehitus- kui ka taristuprojektidest. Selle abil jälgitakse konstruktsioonide liikumist, pinnase vajumist, keskkonnamõju ning kontrollmeetmete toimivust. Isegi väiksemad projektid võivad tekitada märkimisväärses koguses andmeid, mis pärinevad erinevatest mõõteseadmetest ja on esitatud eri vormingutes.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele