Eesti puitmajatootja sõlmis Saksamaal 25 miljonilise lepingu
Eesti puitmajatootja Matek AS on liikunud Saksamaal tehaselise renoveerimise turul peatöövõtjaks ja sõlmis hiljuti 25 miljoni euro suurune leping kogukonnakeskuse, lasteaia ja hooldekodu ehitamiseks Baierimaal.
„2024. aasta oli meie jaoks murranguline – alustasime Saksamaal esmakordselt peatöövõtjate rollis, pakkudes terviklikke puitlahendusi,“ ütles Mateki müügidirektor Kaarel Väer.
Tehaseline renoveerimine on Saksamaa ehitussektori üks põhiteemasid, lisaks paistab Eesti seal silma puitmajade eksportijana. Jaanuaris toimub Münchenis üks suurimaid ehitusmesse BAU, kus osalevad ka Eesti ehitusmaterjalide tootjad.
Aasta alguses saatis Matek ära ka paarkümmend renditöötajat
Puitmajatootja Matek üks omanik ja tegevjuht Sven Mats tõdeb, et firmas on rasked ajad: Vändra tehas Pärnumaal tuleb sulgeda ja 11 inimest koondada ning Rootsis jätkub suure ehitajaga kohtuprotsess - midagi positiivset pole.
23. augustil kuulutati puitmajaliit välja aasta tehasemaja konkursi võitjad. Konkursi parimaks tehasemajaks ehk peapreemia laureaadiks hinnati Timbeco Woodhouse OÜ toodetud moodullasteaed Kiili vallas.
11 Eesti puidu- ja arhitektuuriettevõtet koos Eesti Puitmajaliiduga osalesid veebruari lõpus Aasia juhtival ehitus- ja arhitektuurimessil Korea Build 2025, et tutvustada jätkusuutlikke ja innovaatilisi puitlahendusi.
Valikuvõimalus projekteerimisfaasis võimaldab ausat konkurentsi. Anstar soovib pakkuda betoonkonstruktsioonide ühendustele alternatiive – lihtsaid, usaldusväärseid ja tõhusaid lahendusi.