Eesti puitmajasektor astus märgilise sammu ja käivitas puitehituse akadeemia, et leevendada puitmajasektorit krooniliselt vaevavat tööjõupuudust.

- Moodulmajade tootmine Kodumaja AS tehases. Foto: Tiit Grihin/Taevakaamera
Puitehituse akadeemia on tööstussektori enda algatus, mille eesmärk on pakkuda kvaliteetset ja praktilist õpet, suurendada sektori tööjõu pealekasvu ning tugevdada konkurentsivõimet. Samal ajal, kui paljud otsivad lahendusi riiklikest haridusprogrammidest, on puitmajatööstus otsustanud võtta vastutuse ja panustada ise erialase oskusteabe edendamisse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Peeter Peedomaa: “Rasked ajad õpetavad, püsima jäävad vaid tõelised väärtused“
Viimati umbes neli aastat tagasi tehast laiendanud liimpuidu tootjal Peetri Puit OÜ on praegu käsil uus laiendus. Ettevõtte juhi ja omaniku Peeter Peedomaa sõnul on see vajalik, et liikuda kaasa arenguga ja vastata kasvavale nõudlusele.
Tänavune talv oli ehitajatele üle ootuste soodne ja nii puidu kui üldehitusmaterjalide müük kasvas tänavu mullu sama ajaga võrreldes 20%, väitis Puumarketi ostudirektori Raul Kadaru.
Ehitussektori tulevik seisneb automatiseerimises ja elamispindade odavamaks muutmises, tõdeti konverentsil Forum Wood Building Baltic 2024. Eesti Kunstiakadeemia Puitarhitektuuri Kompentsentsikeskuse PAKK kaaskorraldatud üritusel pakkus oma lahenduse välja Londonis elav arhitekt Gilles Retsin, kelle idufirma arendab välja automatiseeritud mikrotehaseid majaehituseks.