Taristuminister Vladimir Svet allkirjastas lepingu, millega investeeritakse CO2-vahenditest 14,4 miljonit eurot Tallinna lennujaama ja regionaalsete lennuväljade energiatõhususe tõstmiseks.
Tallinna lennujaam
  • Tallinna lennujaam
  • Foto: Jarek Jõepera
„Energiasäästlike ja alternatiivseid kütuseid kasutavate lahenduste kaudu saame vähendada lennutaristu keskkonnamõju ning tagada, et Eesti lennujaamad ja -väljad panustavad vastutustundlikult kliimamuutuste leevendamisse. Toetuse abil parendatakse hoonete küttelahendusi, muudetakse elektrivõrgud tõhusamaks ning tehakse muud vajalikud tööd, et lennujaamade energiakasutus oleks säästlikum,” sõnas taristuminister Vladimir Svet.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.06.26, 13:29
Nutikad akusalvestid muudavad päikeseenergia taas tasuvaks
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele