Tallinna linnaarhitektina asub 1. augustist tööle Andro Mänd.
Juunis loodud linnaarhitekti ametikoha peamiseks ülesandeks on korraldada strateegilist ruumiloomet ja suure ruumilise väärtusega visoonide koostamist. Nii jäävad Andro Männi vastutusvaldkonda ülplaneeringute tempokas ning linna strateegilistest eesmärkidest lähtuv koostamine, samuti linnaruumiliselt kesksete, kuid keerukamate alade ruumiline läbilahendamine. Seda koostöös teiste linna ametite, riigi, ettevõtjate-arendajate ning linnakodanikega, seisab Tallinna linna pressiteates.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Arhitektide Liidu üldkogu valis järgmiseks kaheks aastaks endale uue presidendi, kelleks sai pikaaegselt liidu juhatuses töötanud, möödunud aastal Veneetsia arhitektuuribiennaalil Eestit esindanud ja noore arhitekti preemia pälvinud Aet Ader.
Meie riigigümnaasiumide ehitus on olnud edulugu ja palju olulisem sellest, kas ehitada betoonist või puidust, võiks olla rajatavate koolihoonete puhul see, et liigume paindlike arhitektuursete lahenduste ja kvaliteetselt ettevalmistatud hangete suunas, leiavad arhitektid.
Kui riigid ei muuda regulatsioone ega telli hangetes uusi materjale ja tehnoloogiaid, siis ei loo me majanduslikku keskkonda uutele tehnoloogiatele ega materjalidele. Me ei telli targalt, kirjutab Tallinna abilinnapea Pärtel-Peeter Pere (Reformierakond).
Ikka ja jälle kostub “teevad endale monumenti” jutt. See on sama, mis legend nälgivast ja külmetavast kunstnikust. See on arusaadav, ilus - ja täiesti asjatundmatu jutt, kirjutab linnastrateeg ja rohepöörde nõunik Tallinna Tehnikaülikoolis Pärtel-Peeter Pere.
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.