Eesti väikeettevõtja pääseb välisriigi käibemaksukohuslase nõudest
Valitsus kiitis heaks käibemaksuseaduse muudatused, millega väheneb väikeettevõtjate kohustus piiriülesel tegutsemisel ennast käibemaksukohustuslaseks registreerida.
Rahandusminister Mart Võrklaev usub, et kavandatav seadusemuudatus muudab väikeettevõtete tegevuse mugavamaks.
Foto: Andras Kralla
Kehtiva seaduse kohaselt peab ettevõtja välisriigis tooteid ja teenuseid müüma hakates end seal koheselt ka käibemaksukohustuslasena registreerima. Ilma selleta on õigus tegutseda üksnes oma asukohariigis, kui käive ei ületa riigi käibemaksukohustuse lävendit. Eestis on see 40 000 eurot.
Betooni kuivamine võib ehitusel osutuda oodatust palju pikemaks protsessiks. Kuigi sageli arvatakse, et suvine soojus kiirendab kuivamist automaatselt, ei pruugi see praktikas alati nii olla. Kui niiskus ei pääse ruumist piisavalt kiiresti välja, võib betoon jääda niiskeks ka siis, kui temperatuur on kõrge.