Eesti päikesekatuste tootja Solarstone sai Norras suuruselt kolmandalt omavalitsuselt Stavanger 1,7 miljoni eurose tellimuse viiele renoveeritavale hooldekodule päikesekatuste paigaldamiseks.
- Eelmisel suvel avas Solarstone Viljandi lähedal tehase, millega loodetakse saada Euroopa suurimaks tootjaks. Foto: Solarstone
Solarstone’i tegevjuht Romet Roosalu ütles, et valik Viljandi tootja kasuks langes seetõttu, et ehitisintegreeritud päikesepaneel pakub korraga lahendust kahele probleemile. “Hooldekodude katused olid amortiseerunud ning vajasid vahetust, kuid ühtlasi on omavalitsus võtnud eesmärgiks kliimamõju vähendamise ja taastuvenergiale ülemineku.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Päikesekatuste tootja Solarstone avas Viljandis 10 miljonit eurot maksnud tehase, mis ettevõtte teatel on tootmisvõimsuse poolest suurim Euroopas.
Päikesepaneelide terviklahenduste pakkuja Energogen ning kodumaine päikesepaneelide tootja SolarStone alustasid põnevat koostööd. Energogen on nüüd SolarStone’i esindaja Põhja-Eestis. Koos pakkutakse klientidele võimalust paigaldada hoonele innovatiivseid katusekatet asendavaid päikesepaneele.
Jätkame päikesepaneelide kaldkatustele paigutamise teemat. Seekord vaatleme pindpaigaldiste mõju kõikidele lamekatuse tarindi kihtidele ülevalt alla kuni kandetarinditeni.
Artikli eesmärk on juhtida tähelepanu probleemidele raskete pindpaigaldiste (eelkõige päikesepaneelide) paigutamisel lamekatusele. Artikkel tugineb Kesk-Euroopa uuringutele ja autori pikaajalisele praktikale pindpaigaldistega katuste ehitamisel, olemasoleva katuse ettevalmistamisel ja pindpaigaldiste paigutamisel.
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.