Autor: Andres Pulver • 22. mai 2023

Ametnikud tõmbasid Grossi ehitusplaanile pidurit

Oleg Grossi sõnul on tal analoogseid probleeme Tallinnas istuvate ametnikega kõikjal üle Eesti. Ning mitte ainult temal, vaid ka teistel arendajatel.
Foto: Sten Semjonov
Kui eelmise aasta alguses tõmbas Oleg Grossi Sõmeru ristmiku juurde kavandatavale arendusele pidurit transpordiamet, siis nüüd teatas rahandusministeerium, et ei saa anda heakskiitu arendusala detailplaneeringule.

Rahandusministeeriumi nõusolekut on vaja, sest tegemist on Rakvere valla üldplaneeringut muutva detailplaneeringuga, kirjutasid Lääne-Virumaa Uudised

Rahandusministeeriumi regionaalvaldkonna asekantsler Kaia Sarnet saatis Rakvere vallavalitsusele kirja, milles annab teada, et Aluvere küla Veskinurga detailplaneeringut ei saa heaks kiita, kuna ühelt poolt ei ole ministeeriumile kättesaadavad 16 vajalikku dokumenti, teisalt on tehtud ka kuus märkus planeeringu enda vormi ja sisu kohta.

Näiteks ei ole „planeeringu sisukorra järgi planeeringul ühtegi lisa“. Samuti palutakse omavalitsusel üle vaadata üldplaneeringu muutmise ettepanek ning põhjendada, millistel muutunud asjaoludel üldplaneeringu muutmine tugineb, sh kas esineb ülekaalukas avalik või erahuvi üldplaneeringu muutmiseks ning milles see antud juhul seisneb.

Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785