Kruusateede kandevõime nõrgenemise tõttu kehtestatakse massipiirangud
Transpordiamet teatab, et kehtestab kruusateedele üle Eesti massipiiranguid, et hoida ära teede kahjustusi. Kui teede kandevõime on taastunud, tühistatakse ka massipiirangud.
Kui teeolud kuivemaks muutuvad, tühistab Transpordiamet ka piirangud.
Foto: MARIANNE LOORENTS
„Kevadised soojakraadid on juba tugevat mõju avaldanud ning teede kandevõime on sulamisperioodi tõttu nõrgenenud. Vältimaks suuri kahjustusi kruusateedel, oleme rakendanud massipiiranguid üle Eesti,“ ütles Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Andres Piibeleht.
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.