• 18.01.23, 13:20

Tallinna–Tartu ja Tapa–Narva raudteelõigud elektrifitseeritakse

Riigi Tugiteenuste Keskus kinnitas rahastamisotsuse, millega elektrifitseeritakse Tallinna–Tartu ja Tapa–Narva raudteelõigud. Tegevusi rahastatakse Ühtekuuluvusfondist ja riigieelarvest.
Lisaks elektrifitseerimisele õgvendatakse ehitustöödega raudteekurve ning rekonstrueeritakse üksikuid raudteelõike.
  • Lisaks elektrifitseerimisele õgvendatakse ehitustöödega raudteekurve ning rekonstrueeritakse üksikuid raudteelõike.
  • Foto: Maris Ojasuu
„Planeeritud investeeringud võimaldavad tulevikus tõsta reisirongide sõidukiirust kuni 160 kilomeetrini tunnis. See on oluline, kuna aitab meil saavutada transpordisektoris seatud eesmärke – tuua rohkem inimesi autodest ühistransporti ning vähendada süsihappegaasi heitmete hulka,“ ütles majandus- ja taristuminister Riina Sikkut.

Seotud lood

Uudised
  • 12.12.22, 14:04
Tartu raudteejaam sai uuendatud platvormi
Tartu raudteejaam sai täna uuendatud platvormi ja renoveeritud tunneli, mis pakub nii lapsevankri, ratastooli kui ka rataste-kelkudega liikujatele mugavamat teekonda rongist jaama.
Uudised
  • 16.01.23, 12:46
Rail Baltica kohalikke peatusi hakkab projekteerima Hispaania firma
Rail Baltic Estonia sõlmis lepingu Rail Baltica Harjumaa ja Pärnumaa kohalike peatuste projekteerimiseks Hispaania ettevõttega Ardanuy Ingeneria S.A.
Uudised
  • 04.01.23, 10:33
Kuulutati välja Rail Baltica põhitrassi II lõigu ehitushange
Kui kuu aega tagasi kuulutas Rail Baltic Estonia välja raudtee põhitrassi esimese ehitushanke, siis tänaseks on hankes ka juba järgmine lõik.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.25, 15:18
Optimus Systems: kuidas väike meeskond on kasvanud Eesti turvasektori liidriks
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele