Soome ehitussektori väljavaated on järsult halvenenud, kuna intressimäärad on tõusnud, kirjutab Kauppalehti, nüüd tuleb ohusignaale ka otse ehitustandrilt.
2022. aastal pidid ehituses ettevõtted ületama suuri muutusi, tänavu tuleb kohaneda uue olukorraga, kuid samas võib arhitektide kogemusel kriis avada uusi võimalusi eksportturgudel ja täiesti uutes majandussektorites.
Statistikaameti andmetel jäi 2022. aasta novembris kaupade eksport jooksevhindades samale tasemele. Soome eksporditi rohkem töötlemata puitu, Rootsi kokkupandavaid puitehitisi. Import suurenes võrreldes 2021. aasta sama kuuga 12%.
Lätis Ventspilsi lähedal asuv Stacija meditatsioonikeskus on hea näide sellest, et nutikaid valikuid tehes on võimalik ehitada ka nõukogudeaegse tellismaja varemetele tänapäevane hoone, mida hindavad kõrgelt nii ehituseksperdid kui hoone kasutajad.