Euroopa Liidu statistikaameti Eurostati kiirhinnangul on augustis euroala aastane inflatsioonimäär 9,1%, juulis oli see arv aga 8,9%.
Suurim inflatsiooni kasvataja on energeetikahind.
  • Suurim inflatsiooni kasvataja on energeetikahind.
  • Foto: Andras Kralla
Vaadates augustikuu euroala inflatsiooni põhikomponente, siis kõrgeim aastamäär oli energial, millele järgnesid toit, alkohol ja tubakas. Seejärel tulid mitteenergia tööstuskaubad ja teenused.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.07.26, 17:01
Rasketehnika turul loeb üha vähem ostuhind ja üha rohkem partneri võimekus
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele