• 28.04.22, 10:31

Bituumenipõud võimaldab betooni laiemat kasutuselevõttu teedeehituses

Asfaltbetooni valmistamiseks vajaliku bituumeni puudus võib anda kaua oodatud tõuke tsementbetooni laiemaks kasutuselevõtuks Eesti teedeehituses. Üle poole Euroopas seni toodetud bituumenist on valmistatud sanktsioonide alla sattunud Venemaa naftast.
AS Betoonimeister oleks valmis teedeehitusse panustama.
  • AS Betoonimeister oleks valmis teedeehitusse panustama.
  • Foto: Andras Kralla
Enamiku platside, teede ja tänavate ehitamiseks kasutatakse asfaltbetooni, sest seda saab paigaldada palju õhemate kihtidena, mis teeb katteehituse võrreldes tsementbetooniga odavamaks. Samas on palju neid kohti, kus liikluskoormused on suured ning katteehituseks tuleks valida tsementbetoon – nii tuleb kokkuvõttes odavam ja parem, teatab betoonitootja AS Betoonimeister.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:46
Kuidas muudab uus isolatsiooniplaat fassaadi paigaldamise kiiremaks ja säästlikumaks?"
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele