Eesti-Läti elektriühendus – väljakutseid pakkuv, kuid väärtuslik koostöö

Võimsama Eesti-Läti elektriliini ehitamiseks pidid elektrifirmad Empower ja Leohnard Weiss koostöös projekteerima, sõlmima maakasutuslepinguid, rajama liinitrasse, püstitama maste ja tegema palju muid töid, mis pakkusid suuri väljakutseid, kuid andsid ka hindamatu kogemuse.
Liinide ehitajatel oli veel üks huvitav väljakutse − Läänemaal Ristil liini käänakul olev mast Soorebane, mis Virtsu poolt tulijaile hästi näha on Foto: Ain Köster
  • Liinide ehitajatel oli veel üks huvitav väljakutse − Läänemaal Ristil liini käänakul olev mast Soorebane, mis Virtsu poolt tulijaile hästi näha on Foto: Ain Köster
Eesti-Läti kolmanda elektriühenduse ehitamine oli 2017. aastal Eleringi suurim üksikinvesteering vahelduvvoolu elektriliinidesse ja see suurendab Eesti elektrienergiaga varustuskindlust ning valmistab ette lahti ühendamist Venemaa elektrivõrgust.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.04.26, 14:27
Tööstus seisakuid ei talu: uksed ja laadimissüsteemid määravad äris rohkem, kui esmapilgul paistab
Tööstus- ja logistikasektoris mõõdetakse edu sageli kiiruse ja efektiivsusega, kuid nende taga on ka detailid, millele kahjuks liiga harva mõeldakse. Märkama hakatakse neid alles siis, kui need ühel hetkel enam ei tööta. Üks katkine uks või tõrkuv laadimissüsteem võib aga peatada terve töövoo, tuues kaasa ajakulu ja korraliku rahalise kahju.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele