Elering esitas täna koos Läti, Leedu ja Poola elektri süsteemihalduritega rahastustaotluse Euroopa Liidu järgmisesse eelarveperioodi, et viia ellu Balti riikide elektrisüsteemide Mandri-Euroopa sagedusalaga sünkroniseerimise investeeringute viimane etapp.

- Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi. Foto: Andras Kralla
Nelja riigi investeeringud suurprojekti viimasesse etappi on kokku 238 miljonit eurot, millest Eestis tehakse investeeringuid 37 miljoni euro eest, Lätis 49, Leedus 41 ja Poolas 111 miljoni euro ulatuses. Elering kasutab kaasrahastust Euroopa ühendamise rahastu (CEF) fondist Eesti elektrisüsteemi juhtimis- ja infosüsteemide kaasajastamiseks, mis sisaldavad muuhulgas reservjuhtimiskeskuse rajamist ja EstLink alalisvooluühenduste juhtimissüsteemide uuendamist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti perefirma Bauroc, mis on Põhja-Euroopa suurim poorbetoontoodete valmistaja, tuli eelmisel aastal välja uue tooteperega, mille süsiniku jalajälg on raudbetoonpaneelist 10 korda väiksem, kuid ettevõttel on veelgi ambitsioonikam plaan jõuda CO2-neutraalsete või lausa negatiivse jalajäljega materjalide tootmiseni.