• 14.06.21, 07:42

Peatöövõtja: miks peaks ehitaja hakkama maksuameti tööd tegema?

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, mille jõustumisel pandaks peatöövõtjatele kohustusi ja kulusid juurde. Kuigi ettevõtjad ei mõista eelnõu täielikult hukka, leitakse mõnel juhul, et ehitaja õlule lükatakse maksuametniku ülesanded.
Politsei, maksuamet ja tööinspektsioon ehitusplatsil töötajaid kontrollimas.
  • Politsei, maksuamet ja tööinspektsioon ehitusplatsil töötajaid kontrollimas.
  • Foto: Andras Kralla
„Me ei saa ju eeldada, et maksuameti inimene tuleks kontrollima armatuure või ehituskvaliteeti. Miks siis ehitajalt eeldatakse, et ta maksuameti tööd peaks tegema hakkama?“ kommenteeris seaduseelnõu peatöövõtu ettevõtte Ehitus5ECO juhatuse liige Andres Neemre.

Seotud lood

Uudised
  • 02.03.20, 08:00
Ettevõtjad teevad riigi plaani maatasa: töötajate registreerimine ehitusplatsidel korda majja ei too
Uue kava kohaselt tuleb tulevikus registreerida igal suuremal ehitusplatsil käijate nimed ja edastada nende platsil viibimise aeg kesksesse riiklikku andmebaasi. Uurisime, kas ettevõtjate silmis on ideel jumet ja kuidas suhtutakse plaani hakata ehitusplatsidel toimuvat riigi pooltrohkem kontrollima.
  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:44
Eesti firma lubab välisvoodrilaudadele 50 aastat garantiid
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele