Autor: Ehitusuudised • 22. märts 2021

Kuulutati välja 9 miljoniline riigihange energia säästmiseks valitsushoonetes

Autor: Raul Mee
Rahandusministeerium ja Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) avasid taotlusvooru, mille toel saab keskvalitsuse hooneid energiatõhusamaks ümber ehitada või rajada seniste hoonete asemele liginullenergiahooneid. Taotlusvooru maht on ligi 9,3 miljonit eurot, RTK ootab taotlusi kuni 20. maini.

Toetuse eesmärk on vähendada keskvalitsuse kasvuhoonegaaside heitmeid, hoonetesse tarnitava energia kogust, vähendada hoonete jooksvaid ülalpidamiskulusid ning suurendada taastuvenergia kasutust.

Sama toetusmeetme abil rajati möödunud aastal näiteks Sillamäele politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti ühiselt kasutatav liginullenergiahoone ning päästekomandode hooneid parandati ka Lillekülas, Nõmmel ja Raplas.

Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul näitab just Sillamäe liginullenergiahoone ehitamise kogemus, et meetmest rahastatud projektide puhul on kasu rohkemgi kui kokkuhoid ülalpidamiskuludes. „Kohalikele politseinikele ja päästjatele tagati paremad töötingimused ning ühine hoone aitas parandada asutuste omavahelist koostööd, mis omakorda tõstab piirkonna julgeolekut ja turvalisust,“ sõnas Aab. „Ent vähemtähtis ei ole ka panus jätkusuutlikku energiakasutusse – siin on valitsustasandil sobilik eeskuju näidata.“

RTK talituse juhataja Marek Atoneni sõnul toimub toetuse taotlemine ja väljamaksmine keskvalitsuse asutuste vahel. „Taotlusi saavad RTK-le esitada keskvalitsuse üksused, keskvalitsuse poolt kasutatavate hoonete omanikud ja riigivara valitseja. See tähendab, et põhiliselt hakkab taotlusi laekuma Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsilt,“ ütles Atonen.

Toetuse maksimaalne suurus ühe ehitatava või renoveeritava hoone ruutmeetri kohta on 900 eurot.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785