RB Rail ASi koostööpartneril, konsortsiumil Obermeyer Planen+Beraten GmbH (Saksamaa) ja Prointec S.A (Hispaania), on valminud Rail Baltica raudteetrassi Tootsi–Pärnu 36kilomeetrilise lõigu eelprojekti edasiarendus, mis täpsustab raudtee paiknemist ning ristumiste lahendusi. Alamlõik on osa 93,5kilomeetrisest lõigust Tootsist Läti piirini.
Rail Baltica ehitamise algust tähistava nurgakivi asetamine 2019. aastal.
  • Rail Baltica ehitamise algust tähistava nurgakivi asetamine 2019. aastal.
  • Foto: Liis Treimann
„See projektlõik on nii Rail Baltica kui ka Pärnumaa jaoks oluline, sest koos rahvusvaheliste kauba- ja reisijaamadega aitab see kindlasti kaasa piirkonna edasisele arengule,“ ütles RB Rail ASi projektijuht Kaur Laansalu.
Olulisena saab välja tuua, et lõigul on ristumine Rääma rabaga, kolm ökodukti, kaks suurimetajate altpääsu, üheksa sõidutee eritasandilist ristumist, kaks raudteesilda ja üks raudteeviadukt, kuus jalakäijate eritasandilist ristumist ning ligi 50 raudteetruupi.
Lõigul asuvad rahvusvaheline reisijaam Pärnus, kaubajaam ning kaks kohalikku peatust – Tootsi ja Urge (endine Kilksama). Kohalikke peatusi arendab Rail Baltic Estonia OÜ.
Lõigu lahendused täpsustuvad veelgi põhiprojekti ja tööprojektiga ning samaaegselt tehtava keskkonnamõju hindamisega.
Tootsi–Pärnu lõigu põhiprojekt valmib 2021. aastal ning tööprojekt ja keskkonnamõjude hindamine 2022. aastal.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.07.26, 17:01
Rasketehnika turul loeb üha vähem ostuhind ja üha rohkem partneri võimekus
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele