Autor: Ehitusuudised • 3. märts 2021

Rekordkasumiga Eesti Post investeerib postivõrgu laiendamisse

Ettevõtte tegi 2020.aastal rekordilise käibe 135,6 miljonit eurot ja ajalooliselt parima kasumi 9,6 miljonit eurot. Hea tulemus võimaldab investeerida tänavu automaatide võrgu laiendamisse, et tulla klientidele lähemale nii linnas kui maal.
Autor: Liis Treimann

„Kuna 2019. aasta lõpetas ettevõte kahjumiga ning keeruline finantsolukord jätkus ka järgneval aastal, iseloomustas 2020. aastat tegevuses suurema efektiivsuse leidmine ning selle saavutamiseks strateegilise muutuse käivitamine,“ selgitas Eesti Posti juhatuse liige Charlie Viikberg.

Strateegiliseks muutuseks oli posti- ja pakiteenuse käsitlemine ühtse teenusena, et saavutada logistika mastaabiefekti. Lisaks käivitati protsess liikumaks võrgustikul põhinevatelt kvaliteedinõuetelt teenuse tegelikul kättesaadavusel põhinevatele nõuetele.

„Aasta algas väga keeruliselt seoses likviidsusraskustega, kuid kiiresti käivitatud sisemise efektiivsuse projektid, kokkuhoiumeetmed ja Covid-19 pandeemiast tingitud märkimisväärne e-kaubanduse kasv avaldasid mõju ning ettevõtte käive kasvas võrreldes 2019. aastaga 41%,“ ütles Viikberg. „See võimaldas kohustused refinantseerida ning alustada uut kasvulainet.“

Viikbergi sõnul võimaldab edukaks pööratud aasta ettevõttel tänavu jätkata olulise investeeringuga automaadivõrgu laiendamiseks. „Kui praegu oleme Eestis automaatidega linnadest välja liikudes jõudnud asulatesse, kus on ca 900 inimest, siis uue laienemisega oleme juba ka 700 inimesega kohtades,“ ütles Viikberg.

Plaanide järgi laiendab ettevõte käesoleval aastal Baltikumi suurimat pakiautomaatide võrku samas suurusjärgus nagu 2018. aastal, mil Eestisse paigaldati 100 uut pakiautomaati.

Laienduse eesmärk on toetada e-kaubanduse jätkuvat kasvu ning pakkuda oma klientidele paremat teenust, sealhulgas ka paljudes piirkondades, kuhu seni automaadid pole jõudnud. Lisaks Eestile paigaldatavatele uutele automaatidele hõlmab laienemine ka Lätit ja Leedut.

Eesti Posti hinnangul tagavad ellu viidud strateegilised muutused ettevõttele kasumliku tegutsemise ka 2021. aastal, kuid aasta keskel rakenduvad Euroopa Liidu tolliregulatsioonid avaldavad mõju rahvusvaheliste saadetiste mahule ning võrreldes erakorralise 2020. aastaga tulevad käive ja kasum tõenäoliselt mõnevõrra väiksemad kui mullu.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785