Eile õhtul toimunud Muinsuskaitseameti aastapreemiate jagamisel anti preemiad neljateistkümnele möödunud aasta kõige silmapaistvamale restaureerimistööle, uusehitisele ajaloolises keskkonnas, inimesele, avastusele ja teole.

- Padise kloostri varemete konserveerimist tunnustati hästi restaureeritud mälestise kategoorias.
- Foto: E.Jakobson
Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie tõi oma aastapreemiate jagamisel peetud kõnes välja, et kevadine eriolukord pani kultuuripärandile positiivses mõttes suure surve ja ootused: „Inimeste huvi kultuuripärandi vastu oli sellel suvel enneolematult suur – pargid, lossid, varemed, väikemuuseumid ja mõisad nautisid külastajate tähelepanu.“
Seotud lood
Vinüülkloriid on aine, mida leidub tehases toodetud plastdetailides ning mida seostatakse „uue auto lõhnaga“. Seda tekib ka polüvinüülkloriidi ehk PVC lagunemisel. Rahvusvahelise Vähiuuringute Agentuuri klassifikatsiooni kohaselt kuulub vinüülkloriid esimese grupi kantserogeenide hulka, kirjutavad materjaliteadlane Jüri Liiv ja lamekatuste spetsialist Siim Rannik.