Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Millised on kitsaskohad ehituse infomudelite kasutamisel?
BIMist on saanud nii mõneski ettevõttes igapäevatöö kindel osa, aga millised on praegu kitsaskohad selle kasutamises? Sellele küsimusele otsiti vastuseid ehituse tehnoloogiakonverentsil vestlusringis “Infomudeli võimalused ehitise elukaares”.
Novarc Groupi juhatuse liikme Kaitis Vääri sõnul võtsid nad kümme aastat tagasi vastu otsuse, et projekteerima hakatakse mudelis. “Otsustasime siis, et ühel päeval teeme kõik projektid BIMis. Jõudsime selleni paari aastaga. Täna on projektid meil enam-vähem kõik BIMis ja 3D-s – 99% projektidest on tehtud nii, et on loodud eeldused kasutada mudelit kogu ehitise elukaare jooksul.”
Rääkides Eestis valmivate kvaliteetsete uste ja akende tootmisest, ei saa üle ega ümber Haapsalu Uksetehasest. Ent pea 35 aastat järjepidevalt tegutsenud ettevõtte suund oleks võinud olla ka muu, sest esimese tootena valmistati tehases hoopis täispuidust kirst, mis tellimustööna Žiguli 09 katusel Soome sõidutati.